Rubriky
Magazín

Spokojené a šikovné dítě je klíčem k vydařenému výletu

Význam DHA pro těhotné a kojící maminky

DHA (kyselina dokosahexaenová) je omega-3 nenasycená mastná kyselina, pro lidský organismus nepostradatelná, kterou si však naše tělo nedokáže samo vytvořit.

Důležitou roli hraje tato látka při vývoji mozku, proto by si na dostatečný přísun DHA měly dát pozor zejména maminky ve druhé polovině těhotenství. V tomto období totiž dochází u plodu k velmi rychlému rozvoji mozku, pro který je DHA nezbytná, a stoupá spotřeba této důležité látky. DHA je důležitá nejen pro správný vývoj mozku, ale také pro rozvoj očí a budoucích intelektuálních, psychických i pohybových schopností dítěte.

Děťátko si nedokáže DHA samo vyrobit, proto je pro něj jediným zdrojem matka. Přijímáním dostatečného množství DHA již od 13. týdne těhotenství zajistíte tedy správný vývoj Vašeho dítěte a zároveň ochráníte sama sebe – zabráníte tomu, aby se DHA začala vyplavovat z Vašich vlastních mozkových buněk. Na pravidelný přísun DHA nezapomínejte ani po celou dobu kojení, kdy tkáně dítěte (především mozek) vyzrávají, což opět vyžaduje zvýšenou spotřebu DHA. Tato nepostradatelná látka Vám navíc pomůže předejít vzniku poporodních depresí, což potvrzují i odborné studie.

Nejbohatším zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou tučné mořské ryby (například losos, tuňák, makrela). Pokud nemáte možnost konzumovat alespoň dvakrát týdně tučné mořské ryby a chcete, aby Vaše děťátko prospívalo a správně se vyvíjelo, můžete zajistit dostatečný přísun DHA do Vašeho těla prostřednictvím vhodných doplňků stravy s obsahem této významné látky.

Více informací na http://www.femibion.cz/produkty/dha