Zajímavosti, aktuality

Mini-Plzeň


Co je Mini-Plzeň? Jedinečný projekt, který se v České republice ještě nekonal. Premiéru bude mít během prvních tří prázdninových týdnů v Plzni. Své vlastní město měly už děti v Mnichově, Yokohamě i Káhiře.
IMG_2053_6D.jpgIMG_1078_6D.jpg

A v České republice ho poprvé zažijí děti v Plzni.

Veliký model města bude fungovat v hale TJ Lokomotiva od 29.6. do 17.7. pro děti od osmi do patnácti let.

Hra na město bude probíhat každý všední den od 10 do 17 hodin. Z dětí se stanou občané se všemi právy i povinnostmi. Bude tu městský úřad, univerzita, úřad práce, banka, řemeslné dílny, restaurace či kino. Až 500 dětí denně může ve svém městě vařit, psát, tančit, pracovat, odpočívat, umělecky tvořit. Mohou se stát i radním či starostou, pokud je ostatní zvolí. Za svou práci nebo studium dostanou speciální peníze, s nimiž budou hospodařit. Vstup je zdarma a bez předchozího přihlášení.

Při hře bude mít každé dítě svůj herní pas. Organizátoři budou regulovat jejich vydávání podle aktuálního počtu dětí. Jakmile dojde k naplnění kapacity, nové pasy už nebudou k dispozici. Nově příchozí se ale mohou městem projít, podívat se, jak funguje, do hry se budou moci zapojit později. Záleží jen na nich a na rodičích, jestli v Mini-Plzni stráví pár hodin, jeden den nebo celý týden či týdny.

Pedagogická koncepce tohoto projektu vznikla v roce 1979 v Mnichově a Mini-München - největší komunální volnočasová akce pro neorganizované děti a mládež - se stal vzorem pro více než 200 podobných projektů v různých městech celého světa.

Více podrobností nejen o principu hry najdete na www.miniplzen.eu

Mini-Plzeň se koná v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a je spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Nadací Karla Janečka.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Dům dětí a mládeže - DDM Bohumín

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Exkurze do televizního studia

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »