Rubriky
Magazín

V Praze vyrostla nejvyšší LEGO® VĚŽ na světě. Rekordní výškou 32,5 metru přesáhla i okolní budovy.

Po dobu čtyř dní téměř 8 000 šikovných dětí z Prahy a okolí sešlo na prostranství před nákupním centrem Arkády Pankrác, aby společně sestavily unikátní stavbu z kostiček. My již víme, že použily neuvěřitelných 450.000 kostiček!

Během finále 8. září byla za asistence zlaté olympijské medailistky Miroslavy Knapkové dokončena věž, která dosáhla výšky 32 metrů a 50 centimetrů. Jedná se o nevětší stavbu z kostiček LEGO na světě.

„Velmi nás těší, že právě v Praze se nám podařilo dosáhnout nového rekordu, ale poděkovat za to musíme především dětem, které se na stavbě věže podíleli,“ říká Markéta Zahradníčková ze společnosti a dodává: „Na stavbu bylo použito neuvěřitelných 0,5 milionu kostiček LEGO a vrchol věže byl osazen modelem, který byl postaven speciálně pro Českou republiku a zobrazuje LEGO figurky stavějící českou vlajku.“

Na webu Jedtesdetmi.cz jste mohli od 27.8.2012 do 9.9.2012 tipovat, z kolika kostiček bude postavena nejvyšší věž. Nejpřesnější tipy zaslali:

  • Pavel Hajský – 450.001 kostiček
  • Petra Hajská – 450.003 kostiček
  • Kateřina Rohošková – 449.362 kostiček

Všichni tři obdrží stavebnice LEGO – Zábava s kostkami.

Společnost LEGO letos slaví 80. výročí od svého založení. Jejím zakladatelem byl otec čtyř dětí Ole Kirk Christiansen, který vybudoval z malé truhlářské dílny úspěšný globální podnik a LEGO se stalo jednou z nejúspěšnějších hraček v historii.

Postup příprav a stavební přírůstky pražské věže najdete na stránkách www.LEGOvez.cz a také na www.facebook.com/LEGOvez