Rubriky
Magazín

Unikátní termální koupaliště ve Velkých Losinách zahajuje sezónu

Již tuto sobotu můžete relaxovat v léčivé termální vodě ve venkovním bazénu v Termálních lázních Velké Losiny.

Mimořádně teplý víkend, který slibují meteorologové, bude korunován zahájením sezóny termálního koupaliště v areálu parku Termálních lázní Velké Losiny. Od 28. dubna zde budou opět v provozu velký plavecký i dětský bazén, šatny a dva stánky s občerstvením. Oba bazény budou naplněny minerální sirnou vodou, která je využívána při léčebných pobytech lázeňských hostů.

„Naše sirná voda patří mezi nejkvalitnější v České republice a může být prospěšná každému člověku – i docela zdravému a aktivnímu sportovci. Přispívá totiž k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje křeče ve svalech a  upravuje termoregulaci. Účinek podporuje také teplota vody okolo 36 stupňů Celsia,“ podotkl Ing. Martin Plachý, jednatel Lázní Velké Losiny, a dodal: „Po ukončení letošní sezóny bude zahájena jeho rozsáhlá rekonstrukce. Jejím výsledkem bude vodní park s celoročním provozem, což v České republice nemá obdoby.V  současnosti využije termální koupaliště asi 40 tisíc návštěvníků ročně. Předpokládáme, že po dostavbě vodního centra by to mělo být přibližně 100 tisíc.“

Termální park v předpokládané hodnotě 70 milionů korun bude zaujímat rozlohu 6000 m2. Vyroste na místě současného koupaliště uprostřed lázeňského parku se vzrostlými stoletými stromy a  vzácnými dřevinami z celého světa. Venkovní i  vnitřní bazény a dětská brouzdaliště, naplněná výhradně léčivou vodou z místních termálních pramenů, se budou rozkládat na ploše 2500 m2. Investorem projektu jsou Lázně Velké Losiny, s  r. o., které jsou součástí řetězce lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA.
„Voda v bazénech termálního parku nebude, stejně jako v současnosti, chemicky upravována. Tím bude zajištěn maximální léčivý účinek termálních sirných vod,“ poznamenal Martin Plachý. Nový moderní termální park na úrovni známých maďarských či rakouských středisek podobného charakteru se stane významným doplňkem turistické nabídky v Jeseníkách, které jsou již dnes vzhledem k čistému ovzduší, jedinečné přírodě a  bohaté historii vyhledávanou lokalitou tuzemských i zahraničních turistů.