Rubriky
Magazín

Prázdniny na venkově: „Navštivte podzimní festival!“

Zveme vás na první ročník Podzimního festivalu Prázdniny na venkově, který bude probíhat od 27. do 30. října 2011.

Na některém z 15 míst po celé České republice zapojených do festivalu si můžete vyzkoušet cokoliv od dojení kozy, pečení chleba a jízdy na koni až po ochutnávání specialit z masa, brambor nebo medu. Vezměte své děti, přátele či známé a přijeďte zažít něco neobyčejného. 

Věříme, že první ročník festivalu dokáže změnit nevlídné měsíce konce roku na krásné okamžiky strávené v teple a příjemné společnosti přátel. Těšit se můžete třeba na Hubertovy jízdy, staročeská posvícení a vepřové hody.

Pro malé účastníky jsou nachystány halloweenské průvody, vystoupení loutkového divadla, výtvarné dílny, večerní předčítání pohádek a ohrady plné přítulných hospodářských zvířat.

Festival se koná v rámci projektu Prázdniny na venkově financovaného z Integrovaného operačního programu EU. „Cílem Prázdnin na venkově je nabídnout lidem srozumitelný a pestrý přehled celoroční zážitkové turistiky v Čechách, na Moravě i ve Slezsku.“ říká jedna z autorek projektu, Zdenka Nosková. „Společně chceme vytvořit produkt, který přinese užitek místním podnikatelům i lidem, kteří na venkov jezdí rádi odpočívat. Chceme jim co nejvíce zjednodušit výběr konkrétní akce. Díky projektu se tak dozví o zajímavých aktivitách pořádaných kousek od jejich bydliště i jinde po republice.“ 

Projekt Prázdniny na venkově, zaštítěný Svazem venkovské turistiky, je určen především rodinám s dětmi.

Další informace o Podzimním festivalu i o projektu Prázdniny na venkově najdete na pracovních stránkách www.projekt-pnv.cz. Informace o aktuálním dění najdete také na facebookové prezentaci Prázdniny na venkově.