Rubriky
Magazín

MĚSTO NA KOLE – Festival kol i koleček

Město na kole je pestrá přehlídka všeho, co souvisí s trávením volného času v sedle kola, která se na náplavce Rašínova nábřeží uskuteční od pátku 20. do neděle 22. dubna 2012.

Třídenní program nabídne mistrovství ČR v minirampě, adrenalinové exhibice nejlepších českých jezdců, northshore dráhu ve výšce 5 metrů, Flatland BMX v kontrastu s cyklistickou akrobacií, zápas v kolové, propracovanou dětskou dráhu, workshopy, na kterých vám profesionálové předají řídítka a mnoho dalšího.

Příjemné zážitky si z Města na kole odnese celá rodina. Pamatujeme na všechny jezdce od těch nejmenších na odrážedlech, přes občasné výletníky až po zapálené sportovce. Vstup je na Město na kole zcela zdarma.

Program festivalu napovídá, že se jedná o jeden z největších cyklistických mumrajů, které kdy centrum Prahy zažilo. Jedinou U-rampu svého druhu ve střední a východní Evropě umístíme přímo na hladinu řeky. Odehraje se na ní jeden ze závodů prvního ročníku mistrovství ČR v minirampě a freestyle BMX – Monster Energy Grand BMX 2012. V závodu s názvem Agang Riverside si mimo absolutní české špičky nad Vltavou se svým kolem zalétá i autor rampy a jediný český zástupce na prestižních závodech X Games, Jeny Valenta. Báječní jezdci budou po svých exhibicích organizovat také workshopy a předávat zájemcům své zkušenosti.

 Skoro v pěti metrech nad hlavami diváků se na divoké northshore dráze bude prohánět Richard Gasperotti alias Gaspi s týmem Simpleride. O skoky, při kterých tuhne krev v žilách, určitě nebude nouze. A protože by se asi našlo jen málo dobrovolníků, kteří by hned na první pokus následovali jezdce ze Simpleride na jejich vyvýšenou dráhu, postaví jednu podobnou i na zem. Radu, jak se na takové dráze chovat na svém kole, můžete na festivalu dostat od těch nejlepších.

Uprostřed Města na kole vyroste také zcela rovná plocha, na které se potkají dvě úplně rozdílné a zároveň velmi blízké odrůdy cyklistického sportu. Jednu budou reprezentovat nástupci slavných bratrů Pospíšilových a akrobatky z TJ Pankrác. Na druhé straně se představí tým Dominika Nekolného, současné absolutní světové špičky Flatland BMX. Diváci tak budou moci v těsném sledu zhodnotit kontrast mezi kousky předváděnými dokonale synchronizovanými akrobatickými cyklistkami a hochy na proklatě nízkých kolech, které nenechá žádná veřejná plocha zahálet. Vedle akrobatek přivítáme i regulérní zápas české ligy nebo exhibiční zápas v kolové. Nábor nových talentů a malá škola základů všech zmíněných sportů proběhne opět pod vedením hvězd exhibic.

Dva různé pohledy a dvě různé možnosti jízdy nabídnou i koloběžková stanoviště. Zatímco na jednom poznáte koloběžku určenou pro zdravotní výlety a projížďky s rodinou, na druhé Vás přivítá nekompromisní dříč, jehož domovem je skatepark. Mimo ukázek v rukách profesionálů si vše opět budete moci vyzkoušet na vlastní kůži.

Pro ty nejmenší postavíme zábavnou překážkovou dráhu, kterou malí piloti mohou překonávat i na odrážedlech. Přední výrobci kol představí své modely pro nadcházející sezónu a mechanici z vyhlášených pražských a středočeských obchodů vám ukážou, jak se o svého miláčka správně starat. Ti, kdo dorazí na kole, se dočkají základního servisu přímo na místě. Město na kole pamatuje i na bezpečnost, a tak si všichni návštěvníci budou moci prakticky prověřit své znalosti pravidel silničního provozu na kole i zásady první pomoci.

Přesný časový program zveřejníme před akcí.

www.mestonakole.cz
www.facebook.com/pages/Město-na-kole
 
Pořadatel:
MVP agency s.r.o.
Velvarská 51, 160 00 Praha 6
tel. +420 233 350 378, fax +420 224 321 373
agency@mvp.cz
www.mvp.cz
 
kontakt pro více informací:
Mgr. Lucie Šplíchalová
MVP AGENCY s.r.o.
Velvarská 1623/51 ~ 160 00 Praha 6
Gsm: +420 604 150 078
e-mail: lucie.splichalova@mvp.cz