Rubriky
Magazín

Kam vyrazit na dovolenou s dětmi? A jak vhodnou destinaci vybrat?

O prázdninách vám dovolená u moře nevyšla, a tak byste rádi dětem dopřáli pár dní u moře ještě nyní? Přemýšlíte, kam s ratolestmi vyrazit? Krásné a nejen pro děti vhodné je například Řecko, Malorca nebo Bulharsko. Při výběru dovolené s dětmi se ale vždy zaměřte především na bezpečnost a vzdálenost.

Dovolená s dětmi rozhodně nemusí končit vždy v Chorvatsku a v Itálii. A to i přesto, že tyto země mají co nabídnout, ať už vyrážíte na zájezd do Chorvatska či Itálie poprvé nebo podesáté. Přesto jsou tu také další jiné destinace, které jsou vhodné pro trávení volného času s dětmi. Důležité jen je umět si správně vybrat.

Dětské animační programy jsou k nezaplacení

Je pravdou, že dětské animační programy jsou dnes doménou mnoha hotelů. Vybírat tak dovolenou pouze podle dostatku dětské zábavy vám rozhodování neulehčí. Přesto je vhodné se na animační programy zaměřit a přesvědčit se, že jsou součástí vámi vybrané dovolené.

Díky dětským animačním programům si odpočinete také vy. Pro děti jsou často připraveny nejrůznější hry ve vodě i na souši a soutěže. Mnohdy se ratolesti vydají s animátory za poznáním místní kultury a zábavnou formou se tak dozvědí něco o historii dané země. Především se ale vyřádí, pobaví, zasportují a skamarádí.

Dovolenou s dětmi vybírejte podle bezpečnosti a vzdálenosti

Plánujete-li zájezd k moři s dětmi, pak výběr destinací zužte na evropské země, a to nejen kvůli bezpečnosti. Evropské státy oceníte i v případě potřeby lékařské pomoci, nad kterou mnozí nechtějí při plánování dovolené ani pomyslet. Přesto je vhodné i s tímto počítat.

Kromě lepší lékařské péče jsou evropské destinace blíž. Ať už automobilem nebo letecky se k Jadranu, k Černému i k Egejskému moři dostanete rychleji, než ke Středozemnímu a Rudému moři. Cesta je nejen pro děti velmi náročná, proto na ní při výběru dovolené nezapomínejte. Chcete-li mít ale jistotu, že si tepla a sluníčka ještě dosyta užijete, pak vyrazte na úplný jih Evropy. Dovolená v Řecku vám nabídne krásné počasí i na podzim.

Destinaci zvolte podle věku dětí

Malé děti milují písek, proto se jim jistě zavděčíte dovolenou u písečného pobřeží. Stavění hradů a báboviček děti zabaví na dlouhé hodiny. Navíc písečné pláže často nabídnou i skvělou zábavu v podobě hledání mušlí. Do úzkého výběru tak můžete zařadit i zájezd do Bulharska na Zlaté písky.

Jestliže už máte starší děti, které se rády baví a které nezabaví hledání pokladu s animátory, pak vybírejte takovou dovolenou, kde si mohou zahrát vodní pólo, ráno se protáhnout díky aerobiku u bazénu a odpoledne si posedět na limonádě na pláži. Vsadit tak můžete například na krásnou dovolenou na Malorce, kterou si jistě užijí jak děti všech věkových kategorií, tak i dospělí.