Rubriky
Magazín

Kam s dětmi na výlet? Ukažte jim krásy Česka na kole

Výlety na kole nemusí vést jen po běžných cyklostezkách lemujících břehy řek. Našli jsme pro vás méně frekventované, avšak o to krásnější trasy, které hravě zvládnou i ti nejmenší cyklisté.

Najít kvalitní cyklostezku, na které si užijete výlet nejen vy, ale i děti, není nic jednoduchého. Některé jsou přeplněné, jiné zase v dětských očích nezajímavé. Vybrali jsme proto pro vás nenáročné trasy, které jsou vhodné pro dětské kolo i cyklovozík pro ty nejmenší členy rodiny. Dali jsme přitom stranou ty nejznámější stezky, které jsou během slunných dnů příliš frekventované, a našli naopak ty méně navštěvované, které stojí za projížďku.

Zámeckou krajinou na kole

Příroda v okolí zámku Lednice je krásná na pohled a převážně rovinatá, díky tomu sem můžete bez obav vyrazit i s nejmenšími cyklisty. Přímo do zámeckého parku se sice na kolech nedostanete, vede od něj však jedna z nejhezčích cyklostezek jménem Knížecí. Rovinatou krajinou se vlní necelých 12 kilometrů podél rybníků a z Lednice vás provede až do Valtic.

Okolo Lipna tam a zpět

Pokud přemýšlíte nad prodlouženým víkendem, kde si užijete vodní radovánky i výlety na kole, pak je Lipno jasná volba. Zdejší cyklotrasy jsou nenáročné, vedou kolem celé přehrady a díky třem přívozům si můžete výlet kdykoliv zkrátit nebo ozvláštnit plavbou po přehradě. Pro rodiny s dětmi je zdaleka nejvhodnější Jezerní cyklostezka, která vede po severním břehu nádrže.

Cyklovýlet přírodní rezervací SOOS

Bahenní sopky, dno vyschlého jezera, minerální prameny nebo rašeliniště. To a spoustu dalších přírodních unikátů na vás čekají v přírodní rezervaci SOOS, kterou pohodlně projedete na kole. Dětskou pozornost tady každou chvíli upoutá nějaký jiný přírodní úkaz, nechybí ani zajímavé naučné stezky a závěr dne můžete strávit v nedalekém lesoparku Amerika.

Na delších výletech se neobejdete bez kompletní cyklistické výbavy. Držáky na lahve počínaje a osvětlením konče. Všechny cyklistické doplňky, helmy, chrániče nebo třeba brašny pro malé i velké cyklisty najdete na Mall.cz na jednom místě.