Rubriky
Magazín

Kam o víkendu s dětmi v Praze – když prší

Tipy na zajímavá místa, kam v Praze vyrazit s dětmi, když prší.

Štefánikova hvězdárna Praha
  • Štefánikova hvězdárna na vrcholu Petřína nabízí návštěvníkům po celý rok možnost pozorovat denní i noční oblohu. K tomuto účelu slouží několik dalekohledů, z nichž nejoblíbenější je největší dalekohled se třemi refraktory pod hlavní kopulí.
  • Dětem jsou určeny víkendové odpolední pořady a další naučné programy a promítání.
  • Více informací najdete na www.observatory.cz.
Muzeum LEGA (Praha)

Muzeu LEGA, „hračky století“, se nachází v samotném centru Prahy. Jedná se o první soukromé muzeum LEGA v Praze, kde najdeme 20 tematických expozic, které jsou poskládané z více než milionu LEGO kostiček. Modely, které si zde můžeme prohlédnout, jsou různé velikosti i různého stáří. Na konci prohlídky čeká děti hrací koutek, kde si mohou hrát, stavět a skládat modely z LEGO kostiček.
Více informací najdete na www.muzeumlega.cz.

Království železnic (Praha)

Největší modelová železnice u nás je fascinující podívanou pro děti i dospělé. Při návštěvě Království železnic nahlédnete do zmenšeného a přitom dokonale fungujícího světa se stovkami metrů kolejí, po kterých se pohybují desítky modelů vláčků… Uvidíte také LEGO vláčky, budete moci zhlédnout LEGO filmy, nachází se zde také dětský koutek.
Více na www.kralovstvi-zeleznic.cz.

Beckiland (Praha Zličín)

Beckiland se nachází v Praze na Zličíně a za každého počasí nabízí dětem možnost pohybového vyžití na nejrůznějších atrakcích. Kouzelný dětský svět plný her a dobrodružství zahrnuje například tyto atrakce: mega-šplhadlo, želatinový kopec, dobrodružnou jeskyni nebo jungle express. Některé atrakce jsou určeny i pro dospělé, a tak mohou rodiče řádit společně se svými dětmi. Pro nejmenší děti je určen koutek pro batolata.
Více informací na www.beckiland.cz.

Koala Café (Praha Hostivař)