Rubriky
Magazín

Jaký batoh je vhodný pro děti na cestování?

Chystáte-li se s dětmi na výlet, je důležité zvážit nejen co všechno vzít s sebou, ale také do čeho věci sbalit. Na výběr je v dnešní době nespočet různých batohů. Přemýšleli jste však někdy, jak by měl vypadat ten správný batoh pro děti, který bude kvalitní, bezpečný a zároveň praktický?

Při výběru batohu je třeba v první řadě myslet na správný a zdravý vývoj dětské páteře, proto bychom měli vybírat batoh co možná nejlehčí, s pevným, ergonomicky tvarovaným zádovým systémem a s polstrovanými, dostatečně širokými popruhy. K pohodlnému nošení přispívá také kompresní hrudní pás s přezkou. Dalším důležitým kritériem je bezpečnost dítěte – tedy dostatek výrazných bezpečnostních prvků, jako jsou reflexní odrazové plochy, reflexní lemování po obvodu batohu, blikačky či fluorescenční pláštěnky, díky nimž bude dítě vidět i za zhoršených světelných podmínek. Při výběru batohu, který bude dítě nosit na výlety, bychom měli přihlédnout také k různým praktickým detailům, které ocení nejen rodiče, ale také malý cestovatel: termokapsa na svačinu, speciální kapsa či držák na lahev s pitím v dostupném místě nebo skrytá kapsa na peníze. Z praktických důvodů by měl být batoh prostorný, nepromokavý a snadno omyvatelný.

Batohy značky Topgal, které se svou kvalitou řadí ke špičce na českém trhu, splňují všechna tato kritéria, navíc potěší svým moderním a líbivým designem, tudíž pro děti bude radost je nosit. Na celodenní výlet do přírody či za kulturou neváhejte použít klasické školní batohy, na jejichž výrobu se firma Topgal specializuje. Školní batohy značky Topgal jsou tak propracované, že děti budou spolehlivě doprovázet nejen ve škole, ale i na cestách.

Pokud z jakýchkoli důvodů cestujete s notebookem, řešením pro vás mohou být opět batohy značky Topgal. Bohatý sortiment dětských, školních i studentských batohů značky Topgal je totiž rozšířen o batohy na notebook, které jistě oceníte pro jejich praktičnost. Nejenže mají spoustu kapes včetně držáku na PET lahve a jsou anatomicky tvarované, ale po vyjmutí neoprenové kapsy na notebook je lze používat i jako zcela běžné batohy.

Celý sortiment společnosti Topgal si můžete prohlédnout na www.topgal.cz.