Rubriky
Magazín

DIDRIKSONS1913 – počasí není důvod

Jak správně oblékat děti do nepříznivého počasí?

 
Tuto otázku si klade většina rodičů v obavách z nachlazení jejich dítěte. Odpověď je přitom jednoduchá. Použít stejný osvědčený systém jako u dospělých, tzn. vrstvit. Tento jednoduchý způsob umožňuje dítě oblékat a svlékat podle aktuálního stavu počasí (teploty, srážek, …..).
 
Obvyklé je využití třech vrstev – spodního prádla, termoizolační vrstvy a svrchního oblečení. Co se týká materiálu, ze kterého jsou tyto vrstvy vyrobeny, zapomeňte na příjemnou bavlnu. Pro zvýšenou fyzickou aktivitu jak Vaši, tak Vašeho dítěte, je bavlna nevhodná, protože snadno absorbuje pot, který neposouvá do další vrstvy, ale naopak jej zadržuje a způsobuje pocit mokra a chladu. To může vést až k následnému nachlazení. Zvolte raději tzv. funkční materiály, mezi které patří např. polyester, polyamid, vlna aj., které mají schopnost udržet optimální teplotu těla tím, že pot absorbují a rychle jej odvádí do další vrstvy až nakonec úplně pryč od těla dítěte. Tím Vaše dítě zůstane v suchu, teple a tedy i v dobré náladě. Naplno si společně s Vámi užije pobyt venku i v nepříznivém počasí.
 
Oblékání ve vrstvách
 
1. vrstva – funkční prádlo (a ponožky) – odvádí pot od pokožky a zajišťují optimální mikroklima, nosí se přímo na tělo. Prádlo by mělo být příjemné, vyrobené z vysoce elastického a jemného materiálu, který nevyvolává alergické reakce. Upřednostňují se ploché švy, které nedráždí pokožku – dětské termoprádlo UNDI
 
2.  termoizolační vrstva – udržuje tělesnou teplotu a podílí se na transportu vlhkostí dále od těla. Lze použít několik vrstev podle aktuální potřeby dítěte a teploty venkovního prostředí.
– fleecové mikiny, tepláky – Grady, Monte, Corey
 
3. svrchní oblečení –  chrání tělo před nepříznivými vnějšími vlivy (vítr, déšť, sníh a mráz) a zároveň dokončují transport vlhkosti. Zimní modely mohou být zateplené dutým vláknem pro zvýšení termoizolace těla. Preferujte modely s lepenými švy, které zajistí naprostou voděodolnost modelu.
  bundy, kalhoty, kombinézy – Kilimanjaro, Camden, Jesse,
 
Kolekce Kids zahrnuje širokou nabídku funkčního dětského oblečení ve velikostech od 60 do 130 cm.
 
www.didriksons1913.cz