Rubriky
Magazín

Chytré cestování Českým středohořím a Podřipskem

V Ústeckém kraji byl začátkem června opět zahájen velmi populární a oblíbený turistický servis pro rodiny s dětmi, cyklisty, ale také pro milovníky pěší turistiky.

KŽC Doprava, s.r.o. nabízí cyklistům i pěším turistům možnost přepravy Českým středohořím a Podřipskem pomocí cyklobusu nebo motoráčku.

Již třetí sezónu rozváží cyklobus cyklisty po celé trase této oblasti se zastávkami, které navazují na značené cyklotrasy a jsou výchozími body výletů na kolech i pěšky.

„Díky podpoře CCR Litoměřice jsme mohli zachovat zavedené cíle z minulých sezón a z našich prostředků nabídnout návaznosti na motoráčky, či loď Porta Bohemica I,“ uvedl Bohumil Augusta, ředitel KŽC Doprava.

Motoráček projíždí po historické železniční trati, která vznikla v druhé polovině 19. století pro potřeby rychlé a kvalitní přepravy. V roce 2006 byl provoz na této železnici zastaven. Díky Klubu železničních cestovatelů (KŽC) nachází tato trať své nové uplatnění jako atrakce pro turisty a zájemce o historickou železnici. Podřipský a Středohorský motoráček je ideální nevšední dopravní prostředek i pro rodiny s dětmi. V letních měsících se po trase nabízí řada příjemných a zajímavých atrakcí a zážitků pro všechny obdivovatele přírody a historických památek, které jsou dostupné na kole nebo pěšky. Lákadlem letošní sezóny je pojízdné železniční muzeum Bixeum, vzniklé přestavbou vozu Bix. Svou expozicí zaujme určitě nejen děti, ale i tatínky a všechny milovníky železnic.

Cyklobus je způsob dopravy, který je určen především pro aktivní jednotlivce a rodiny. Z každé zastávky, kde cyklobus zastaví, je možné vyrazit za některým z doporučovaných cílů, jako jsou například hrady, zámky, přírodní rezervace. Výhodou, kterou jistě všichni ocení, je kombinovatelnost dopravních prostředků s provázanou návazností spojů.

K odpočinku a občerstvení je možné si vybrat z řady doporučených restaurací, které naleznete na turistickém portále www.stredohori-podripsko.cz.

Chytrým kombinováním přestupních a cílových stanic je možné zvládnout příjemným a pohodlným způsobem návštěvu řady zajímavých míst této lokality.