Rubriky
Magazín

Černé divadlo Image v Praze zahajuje pravidelná dětská představení “ŽIVÝ KALEIDOSKOP”.

Image Theatre, české černé divadlo s více než dvacetiletou tradicí, začíná hrát pravidelně i pro nejmenší diváky. Po úspěšné předprázdninové premiéře vítá podzim, děti a jejich rodiče představením “ŽIVÝ KALEIDOSKOP”.

Netradičnost tohoto představení spočívá v tom, že vychází z repertoáru pro dospělé, který se mnohonásobnými zkušenostmi potvrdil stejně zábavným i pro děti. Začalo to představeními pro děti, jež divadlo Image uvedlo na mnoha místech v zahraničí, například v Řecku, Hong Kongu nebo Izraeli.
 
V sobotu 20.října 2012 od 15.00 a od té doby pravidelně jednou za 14 dní se bude hrát představení “ŽIVÝ KALEIDOSKOP”.
Je složené z humorných pantomimických scén a vybraných tanečních černo-divadelních čísel inspirovaných různými africkými zvířaty. V představení se diváci mohou setkat například s antilopami, opicemi, zebrami, motýly a uvidí i trávu růst. Černo-divadelní technika divadla Image okouzluje děti i dospělé, je plná barev, nečekaných triků a krásného tance. Choreografii vytvořila Eva Asterová-Čihařová, bývalá sólistka Pražského komorního baletu Pavla Šmoka. Autorem pantomimických scének je Josef Tichý, René Pyš a Petr Liška.
 
Tato představení jsou koncipovaná jako nezisková – tedy zjednodušeně řečeno stačí, že se zaplatí platy herců a elektřina. Zbytek nákladů se zajišťuje pravidelnými večerními představeními divadla Image. Proto se snažíme cenu udržet na minimu a vždy cca 40 míst v sále bude vyhrazeno zdarma například dětem z dětských domovů či jiných neziskových organizací. Divadlo Image tak chce touto cestou podpořit setkávání dětí při společném zážitku a naplnit tak přísloví “sdílená radost – dvojitá radost”. Tímto bychom chtěli také vyzvat všechny z neziskového sektoru, kdo by věděli o dětech, které by rády přišly, aby se nám ozvali.
 
Doporučený věk dětí je od 5 ti let. Děti mladší než 5 let mají vstup zdarma.
Vstupenky za 100 Korun pro všechny od 5 ti let jsou již v prodeji, zakoupit je lze v pokladně divadla Image v Pařížské ulici. Vstupenky je možné i dopředu rezervovat telefonicky přímo v divadle Image na čísle (+420) 222 314 448) nebo emailem: image@imagetheatre.cz
 
Rádi bychom touto cestou nabídli alternativu k jiným dětským divadelním programům s tím, že u nás se plnohodnotně pobaví jak divák dětský, tak i divák dospělý. Naším cílem je vytvářet kouzlo okamžiku a v divadle Image bude na všechny děti čekat naše nejvřelejší přivítání”, uvedla za divadlo Image jeho umělecká ředitelka, Eva Asterová-Čihařová.