Rubriky
Magazín

Barevný podzim na Broumovsku

Podzim je nejkrásnějším obdobím pro pěší výlety. Broumovsko nabízí v tomto období zcela jedinečné přírodní scenérie. Ať se již rozhodnete pro jednodenní výlet nebo prodloužený víkend, určitě uděláte dobře.

Jako výchozí bod zvolte malebné městečko Stárkov, kde se můžete ubytovat v rekreačním areálu Green Valley Park. Odtud je pak snadné podnikat výlety do okolí, ať již pěšky, na kole nebo na hřbetu místních koní. Jízdárna je totiž nedílnou součástí. Areál je v provozu celoročně.

Při svých výletech můžete obdivovat přírodní krásy, které jsou nadosah. Jednou z nich jsou Broumovské stěny. Zdvíhají se jihozápadním směrem z údolí řeky Stěnavy a ukrývají mnoho kouzelných míst pro romantické procházky i náročnější výlety. Vzpomínky na časy dávno minulé si lze připomenout v Babiččině údolí, kam zasadila Božena Němcová děj své nejznámější novely. Uniknout by vaší pozornosti ale rozhodně neměly Adršpašsko-teplické skály tvořící největší celistvé skalní město v ČR. Oba skalní útvary, tzv. města, jsou zpřístupněna značeným prohlídkovým okruhem, který si lze projít individuálně nebo za doprovodu průvodce. Mezi nejznámější skalní útvary patří Milenci, Starosta a Starostová, Džbán či Homole cukru.

Cyklisty nadchne bezpočet značených stezek. Velmi oblíbený je například 56 km dlouhý okruh s názvem Stěny. Je vhodný pro horská nebo trekingová kola a část cesty vás zavede i do Polska. Po celou dobu budete mít úžasné výhledy na skalní útvary. Trasa je vedena převážně po vedlejších silnicích a lesních cestách.

S nastupující zimou se stává Broumovsko rájem běžkařů. Není to sice tradiční destinace, ale o to více je zajímavější. Krásné a upravované terény můžete nalézt například v oblasti Javořích hor nebo okolí Hronova, kde je síť opravdu velmi hustá.

Pokud se rozhodnete pro Green Valley Park, můžete se ubytovat v jedné z 22 kompletně zařízených vilek. Každá z nich je pro 6 až 8 osob. Jelikož se celý areál nachází v CHKO Bromovsko, platí zde omezený pohyb automobilů. Areál je tak ideálním místem pro načerpání energie a dostatečné odpočinutí od civilizace. Útulnou atmosféru pak uvnitř vilek zajistí na podzim a v zimě krb přímo uprostřed obývacího pokoje.

Po ruce budete mít vše potřebné. Aktivní návštěvníky potěší například minigolf či fotbalové hřiště, děti uvítají hřiště dětské. Vedle koní si zde můžete půjčit i sportovní potřeby a zajistit lze také průvodce pro různé výlety na české i polské straně hranic. Samozřejmostí je vlastní informační centrum, kavárna, wi-fi v celém areálu či prostor pro společné grilování. Specialitou je pak každodenní donáška ranního pečiva přímo do chatky či objednání masáží.