ZOO PARK Vyškov


Ukázat na mapě +420 608 771 016        zoopark@zoo-vyskov.cz  |  www.zoo-vyskov.cz
ZOO PARK Vyškov

V zooparku o rozloze 4 ha žijí domácí a hospodářská zvířata z celého světa. Oblíbenou expozicí je kontaktní část Dvoreček naší babičky, kde je možné vybraná zvířata krmit a hladit. Zoopark má společný vstup s DinoParkem.

ZOO PARK Vyškov je zaměřen na chov primitivních i exotických druhů domácích a hospodářských zvířat z celého světa. Na rozloze cca 4 ha zde žije na 560 zvířat z Evropy, Asie, Afriky i Jižní Ameriky. Asie je zastoupena například velbloudy dvouhrbými; z afrických zvířat jsou zde zastoupeni lemuři kata, skot watussi, velbloudi jednohrbí a pštrosi. V dalších částech zooparku narazíte na buvola domácího, bažanty, labutě, veverky, mývaly, poštolky nebo oslíky.

Nejoblíbenější expozicí je bezesporu kontaktní část zooparku s názvem Dvoreček naší babičky. Dvoreček se nachází uprostřed zahrady a připomene vám i dětem atmosféru starého selského dvora i s jeho zvířaty. Žijí zde ovce, kozy, drůbež, prasata i se svými mláďaty a vy si je můžete pohladit a zakoupeným krmivem je nakrmit. Součástí areálu je také Centrum environmentální výchovy Hanácký statek - nová stavba ve starém stylu s doškovou střechou, replika hanáckého statku z 19. století.

Pro děti je v celém areálu k dispozici řada dřevěných plastik zvířat, které slouží jako prolézačky a houpačky, dále prvky napomáhající vzdělávání dětských návštěvníků a také dětské hřiště z přírodních materiálů.

V areálu se nachází malé občerstvení s posezením, terasa s občerstvením, nápojové automaty i prodejna suvenýrů. Zoopark má společný vchod a vstupné s DinoParkem, proto po prohlídce zooparku můžete pokračovat dál za prehistorickými zvířaty. Do DinoParku vás převeze DinoExpres – speciální vláček, který kyvadlově jezdí mezi ZOO a DinoParkem.


Podrobné informace

Adresa: Cukrovarská 424/9, Vyškov,
GPS: 49.272858, 16.996508
tel.: +420 608 771 016
e-mail: zoopark@zoo-vyskov.cz
web: www.zoo-vyskov.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Atelier dokument Praha

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Otevření „Centra orientačních sportů“ v Černém Údolí

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »