ZOO Dvůr Králové


Ukázat na mapě +420 499 329 515        info@zoodvurkralove.cz  |  www.zoodvurkralove.cz
ZOO Dvůr Králové
ZOO Dvůr Králové, Zdroj:ZOO Dvůr Králové, Zdroj:

Světově uznávaná zoologická zahrada ve Dvoře Králové se specializuje na Afriku a africká zvířata. Můžete se zde projet po Africkém safari, projít deštným pralesem, spatřit dinosaury v životní velikosti a to zdaleka není vše!

ZOO Dvůr Králové, specializující se na Afriku a africké živočichy, patří k nejuznávanějším zoologickým zahradám nejen v České republice, ale i ve světě. Může se pochlubit největší kolekcí afrických zvířat v Evropě a spoustou zajímavých expozic a pavilonů. Vedle pavilonů šelem, hrošíků, pralesních žiraf okapi, primátů, lvů, surikat a elegantních plameňáků zde najdete i méně tradiční expozice. Jednou z nich je Ptačí svět, kde vám v tropickém prostředí budou nad hlavou poletovat volně vypuštění pestrobarevní ptáci, uslyšíte šumění vodopádu a uvidíte také orangutany. Podobnou atmosféru zažijete ve Vodních světech. Tam, v tropickém deštném pralese, žijí vodní živočichové a plazi v různě velkých sladkovodních tůních. Společnost jim tam dělají někteří primáti. V průchozí voliéře budou kolem vás volně poletovat ptáci a ve Světě dinosaurů spatříte třináct modelů dinosaurů v životních velikostech.

Nejlákavějším zážitkem je pravděpodobně projížďka patrovým vyhlídkovým autobusem po Africkém safari. Tuto možnost můžete využít pouze v letním období (od května do září), ale stojí zato – za poutavého výkladu řidiče budete projíždět přímo mezi pasoucími stády zeber, pakoní a antilop!

Díky množství zvířat a expozic je areál ZOO poměrně rozsáhlý, proto je vhodné využít pro pohyb po areálu vyhlídkový vláček.


Podrobné informace

Adresa: Štefánikova 1029, Dvůr Králové nad Labem,
GPS: 50.43502, 15.80024
tel.: +420 499 329 515
e-mail: info@zoodvurkralove.cz
web: www.zoodvurkralove.cz

Hodnocení


ZOO Dvůr Králové - školní exkurze

Zoo Dvůr Králové - Zoolektor - programy pro školní exkurze

Zoo Dvůr Králové - Zoolektor - programy pro školní exkurze

Vyměňte hodinu přírodopisu či biologie za tematickou procházku zoologickou zahradou se zoolektorem nebo za zajímavé povídání ve videosále! V rámci výukových programů jsou pro děti připraveny nejen nové poznatky, ale také soutěže a možnost bezprostředního kontaktu se zvířaty.

Dvůr Králové nad Labem

Jak se Vám líbilo ...

14.07.2012Martin
Tak tato ZOO je bezkonkurenčně nejlepší, tamní hotel a ubytování skvělé, bazén super, opravdu to byl krásný víkendový zážitek! Večerní projíždka po zoo, zvířata všude okolo, vstup do zoo kdykoliv a i v noci, opravdu krásný zážitek,,, Vřele doporučuji.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Ubytování v okolíKam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Mířkov - Muzeum venkovských řemesel a útulek pro staré a týrané koně

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »