ZOO Děčín-Pastýřská stěna


Ukázat na mapě +420 412 531 164      www.zoodecin.cz
ZOO Děčín-Pastýřská stěna
ZOO Děčín-Pastýřská stěna, Zdroj:ZOO Děčín-Pastýřská stěna, Zdroj: www.zoodecin.cz

V klidném prostředí lesoparku můžete v děčínské ZOO obdivovat zvířata, se kterými se u nás v přírodě běžně nesetkáte. Areál ZOO je protkán množstvím interaktivních zařízení pro děti; kromě toho je dětem k dispozici velké hřiště a kontaktní ZOO.


ZOO Děčín se nachází nedaleko centra města, na vrchu Pastýřské stěny. Se svou rozlohou zhruba 6 hektarů patří sice k menším zoologickým zahradám, zato se však může pochlubit vskutku krásným prostředím – rozkládá se totiž v příjemném a klidném prostředí lesoparku. V tomto lesním prostředí žije více než 150 druhů zvířat. Jedná se především o vzácné a méně známé druhy zvířat, se kterými se v naší přírodě běžně nesetkáme. Nejzajímavějšími částmi ZOO jsou přírodní výběhy pro medvědy grizzly a horské kopytníky, ptačí dům a expozice s faunou Českosaského Švýcarska.

Děčínská zoologická zahrada se zaměřuje především na rodiny s dětmi, což poznáte na každém kroku. Celý areál je protkán spoustou interaktivních zařízení, díky kterým děti mohou vnímat ZOO všemi smysly, hrát hry o zvířátkách i na zvířátka. Zábavné i poučné jsou také různé naučné stezky, například Ptačí stezka.

Dětem je dále k dispozici velký dětský areál, kde najdou průlezový hrad, horolezeckou stěnu a dobrodružnou opičí lanovou dráhu.

Nechybí ani dětská kontaktní ZOO, jejíž obyvatelé se těší na pohlazení a nakrmení.

Od r. 2006 je součástí ZOO nová, oddělená expozice Rajské ostrovy, kde můžete obdivovat prostředí tropického deštného pralesa, korálového útesu i polopouště karibských ostrovů.


Podrobné informace

Adresa: Žižkova 1286, Děčín,
GPS: 50.779607, 14.198494
tel.: +420 412 531 164
web: www.zoodecin.cz

Hodnocení


ZOO Děčín-Pastýřská stěna - kurzy a kroužky

ZOO Děčín-Pastýřská stěna - školní exkurze

ZooŠkola Děčín - Školní exkurze - MŠ, ZŠ, SS, soc. ústavy

ZooŠkola Děčín - Školní exkurze - MŠ, ZŠ, SS, soc. ústavy

Vyberte si z množství výukově-zážitkových programů pro školky, školy i sociální ústavy, během kterých se děti dostanou do kontaktu se zvířaty a obohatí své znalosti o nové poznatky z živočišné říše. Programy probíhají buď v moderní učebně ZooŠkoly, nebo přímo v areálu zoo.

Děčín

Jak se Vám líbilo ...

22.06.2011Jedtesdetmi.cz
Dobrý den, dle informací uvedených na oficiálních webových stránkách ZOO Děčín stojí permanentní vstupenka pro dospělou osobu 500 Kč. Dále je možno zakoupit různé kombinace dětských, dospělých a rodinných permanentních vstupenek. Děti do 3 let mají vstup zdarma.
Hodnocení: 0
18.06.2011Míla
Dobrý den, navštívila jsem ZOO v DC s 1,5 roční dcerou a moc se nám tu líbilo. Jen na některá místa se jde špatně s kočárkem. Mohu vědět prosím, kolik stojí pernamentka na celý rok? Děkuji Hartmanová
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Andrýskova naučná stezka

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Bongo Brno - Příměstské tábory 11.7. - 26.8.2011

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »