Zámek Sychrov


Ukázat na mapě 420 482 416 011        info@zamek-sychrov.cz  |  www.zamek-sychrov.cz
Zámek Sychrov
Zámek Sychrov, Autor: Jan Polák, Zdroj: licence CC 3.0Zámek Sychrov, Autor: Michael Čtveráček, Zdroj: NPÚ LiberecZámek Sychrov, Autor: Michael Čtveráček, Zdroj: NPÚ LiberecZámek Sychrov, Autor: Michael Čtveráček, Zdroj: NPÚ LiberecZámek Sychrov, Autor: Michael Čtveráček, Zdroj: NPÚ Liberec

Malebný zámek s rozsáhlým parkem, ve kterém je kromě jezírek a vzácných dřevin ukryta také pěkná vyhlídka, je otevřen celoročně. Zkuste si vzpomenout, v jakých pohádkách zámek a zámecký park figuroval!


Nedaleko Turnova, v Libereckém kraji, leží půvabný novogotický zámek, který můžete navštívit celoročně, a to každý den včetně pondělí. V každém ročním období si tak můžete vychutnat atmosféru i architekturu zámku Sychrov a přilehlého anglického parku. Svou dnešní francouzskou novogotickou podobu získal zámek po přestavbě původního barokního zámku. Honosné zámecké interiéry jsou zařízené původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky. Návštěvníci tak při prohlídce zámku získají představu, jak se ve druhé polovině 19. století žilo na venkovském sídle bohaté šlechtické rodiny, které sloužilo jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů.

K zámku přiléhá rozsáhlý anglický park, který je možné využít k procházce či odpočinku. V parku návštěvníci najdou dominující oranžerii, několik bazénů, čínské jezírko s litinovým můstkem a mnoho vzácných a zajímavých dřevin. Dojdete-li až na severní okraj parku, z Vyhlídky korunního prince Rudolfa se vám naskytne výhled na Ještěd a Jizerské hory.

Krásné prostředí zámku a zámeckého parku se zalíbilo také nejednomu filmaři, a proto Sychrov figuroval hned v několika českých filmových pohádkách: Jednou z nich byla Zlatovláska, kde Sychrov představoval zámek krále, kterému sloužil Jiřík. Zámek si dále zahrál v pohádce Nesmrtelná teta a v novější pohádce Nejkrásnější hádanka.

V průběhu celého roku se na zámku koná celá řada tradičních i jednorázových kulturních akcí. Je možné zde obdivovat dravé ptáky při sokolnických ukázkách, projet se na koni po parku, zúčastnit se tradičních Skotských her, jarmarku, oslavit masopust či zhlédnout rytířský souboj.


Podrobné informace

Adresa: Sychrov,
GPS: 50.62642778, 15.08918333
tel.: 420 482 416 011
e-mail: info@zamek-sychrov.cz
web: www.zamek-sychrov.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Rozhledna Zlatý Chlum u Jeseníku - autor Marzper, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Divadlo Alfa - Pohádka z kouzelného mlýnku

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Kam s dětmi v okolí Lipna - Marina

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »