Zámek Pardubice


Ukázat na mapě 420 466 799 240        vcm@vcm.cz  |  www.vcm.cz
Zámek Pardubice
Zámek Pardubice, Autor: Petr1888, Zdroj: Licence CC 3.0 - zdroj wikipedie

Renesanční zámek, který tvoří nepřehlédnutelnou dominantu centra Pardubic, je sídlem Východočeského muzea. Pro návštěvníky je zde připraveno několik stálých expozic. Dětem se bude líbit výstava hraček, expozice zbraní nebo interaktivní přírodovědná expozice.
Pardubický zámek je ojedinělou architektonickou památkou ve střední Evropě. V současné době zde sídlí Východočeské muzeum v Pardubicích a část zámeckých prostor využívá také Východočeská galerie. V prostředí nejstaršího velkého gotického sálu si můžete prohlédnout expozici hraček s názvem „Bylo, nebylo…“, v níž jsou zastoupeny jak hračky vyráběné v továrnách, tak lidové hračky domáckých výrobců i hračky, které si děti vyráběly samy. V expozici zbraní se můžete seznámit se zbraněmi evropského, asijského i amerického původu. S některými zbraněmi můžete dokonce manipulovat a vyzkoušet si, jak fungují. Další expozicí, kterou byste s dětmi neměli vynechat, je moderní přírodovědná expozice „Příroda východního Polabí“. Zde se téměř všemi smysly seznámíte s přírodou typickou pro širší okolí Pardubic. V expozici nechybí interaktivní panely ani exponáty, kterých se můžete dotýkat. Můžete si vlézt do liščí nory, poslouchat hlasy živočichů nebo se dotýkat stromů. Součástí této expozice je také dětský koutek. Další expozice jsou věnované pohlednicím, české sklářské tvorbě a vývoji peněz v letech 1520 až 1620. Návštěvníci se mohou zúčastnit také prohlídky zámku, která je zaměřená na architekturu a výtvarné umění. Samostatnou prohlídkovou trasu tvoří rytířské sály, v nichž se dochovala renesanční malířská výzdoba. A to stále ještě není vše – v rondelu zámeckých valů se nachází kryt civilní obrany, který je veřejnosti zpřístupněn každou sobotu.

Podrobné informace

Adresa: Pardubice,
GPS: 50.04073333, 15.77653333
tel.: 420 466 799 240
e-mail: vcm@vcm.cz
web: www.vcm.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Zábavný park BELANTIS v Lipsku, Německo

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Šťastná země Radvánovice - Rajčatová bitva

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »