Turistická základna Čachnov


Ukázat na mapě +420 603 579 699        fickyn@centrum.cz  |  http://oddilwolker.webnode.cz/turisticke-zakladny/
Turistická základna Čachnov
Turistická základna Čachnov, Zdroj: http://oddilwolker.webnode.cz/turisticke-zakladny/Turistická základna Čachnov, Zdroj: http://oddilwolker.webnode.cz/turisticke-zakladny/Turistická základna Čachnov, Zdroj: http://oddilwolker.webnode.cz/turisticke-zakladny/Turistická základna Čachnov, Zdroj: http://oddilwolker.webnode.cz/turisticke-zakladny/


  Turistická základna Čachnov

  Provozovatel: 52.pionýrská skupina Slunovrat, Brno, Pavlovská 6, 623 00, oddíl Jiřího Wolkera

  Vesnička Čachnov leží v samém srdci Žďárských vrchů. Čachnov je nevelká obec ležící uprostřed rozsáhlých lesů svažujících se od jihu k severu. Ze západu sem zasahuje Stará obora, od východu Borovský les a od jihu Bukovina. Čachnovem vede železniční trať, spojující Skuteč s Poličkou. Čachnov je východiště tří značených turistických tras - zelené, žluté a modré. Zelená značka vede západně k prameni Chrudimky, žlutá značka vede jižně do Svratky a modrá vede jihovýchodně ke Karlštejnu.

  Objekt vypadá následovně: je plně vybaven, hlavní místnost o 24 lůžkách, je možné spát ve vlastním spacáku nebo jsou k dispozici přikrývky a polštáře. Místnost je zároveň brána jako společenská. Vytápění je zde lokální na tuhá paliva (uhlí). Dále je zde zařízená a plně vybavená kuchyně (mikrovlka, el. sporák), umyvadlo, dřez, teplá voda. V objektu se mimojiné nachází i sprchový kout, ohřev vody el. bojler. Přímo v domě je dále místnost s pingpongovým stolem a společenská místnost je vybavena spoustou her. Parkování před domem.

  V nedalekém okolí je možné navštívit např. zámek Karlštějn, město Svratka, dále také Smetanovu Litomyšl (zámek), skalní útvary Milovské a Rybenské Perníčky, 4 palice, Devět skal (nejvyšší vrchol Žďárských vrchů), Toulovcovy Maštale. Koupání v letních měsících je možné v nedalekém rybníku Chochol a o něco vzdálenějším rybníku Milovy. Oblast je charakterizována krásnou přírodou, klidem a v letních měsících zejména příjemným počasím. Je přímo stvořená pro turistiku a cykloturistiku s mnoha zajímavými cyklistickými trasami.

  V zimním období a zejména pro milovníky bílé stopy je zde nespočetně km běžkařských tratí. Pro nadšence sjezdového lyžování cca 14 upravovaných sjezdovek…Svratka, Hlinsko, Nové Město, Polička a mnoho dalších.

  Orientační cena ubytování: 20 - 50 Kč osoba/noc


  Podrobné informace

  Adresa: Čachnov 22, Krouna,
  GPS: 49.74427222221, 16.0700122221
  tel.: +420 603 579 699
  e-mail: fickyn@centrum.cz
  web: http://oddilwolker.webnode.cz/turisticke-zakladny/

  Hodnocení


  Jak se Vám líbilo ...

  Vložte Vaše hodnocení


  Jméno / přezdívka
  Váš e-mail
  Text
  Hodnocení                            
  Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


  Kontrolní kod


  Vyberte si
  své město:
  Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.  Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

  Kurzy a kroužky

  Přehled kurzů a kroužků

  Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

  Tábory a pobyty

  Zámek Sychrov

  Nabídka táborů a pobytů

  Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

   Školní exkurze a výlety

   Veselý školní autobus

   Výběr školních exkurzí a výletů

   Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

   Poslední komentáře ...

   Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

   Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

   Hmatová stezka bez bot v Brně

   ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

   Horská chata Třeštík

   Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

   Táborová osada Miličín

   Super tabor

   Zobrazit další příspěvky »