Táborová základna Kolčava


Ukázat na mapě +420 608 206 933        strelkacestice@gmail.com  |  www.strelkacestice.wz.cz
Táborová základna Kolčava
Táborová základna Kolčava, Zdroj: www.strelkacestice.wz.czTáborová základna Kolčava, Zdroj: www.strelkacestice.wz.czTáborová základna Kolčava, Zdroj: www.strelkacestice.wz.czTáborová základna Kolčava, Zdroj: www.strelkacestice.wz.czTáborová základna Kolčava, Zdroj: www.strelkacestice.wz.cz


Táborová základna Kolčava

Provozovatel: Pionýrská skupina Čestice

Tábořiště našeho oddílu se nachází v překrásné krajině šumavského podlesí asi 20 km od Strakonic v katastru obce Zvotoky. Je stranou veškeré civilizace (bez elektřiny) obklopeno jen lesy a potůčkem Kolčava. Nejbližší obcí jsou Strašice vzdálené asi 2 km.

Táborovou základnu nabízíme k pronajmutí na letní tábory. Kapacita tábora je 70 osob. Cena se pohybuje kolem 23 000 kč. V případě zájmu není problém si domluvit prohlídku základny. V letošním roce se nám podařilo zakoupit 35 nových celt a udělali jsme k nim i nové dřevěné podsady. Dále jsme tábor vybavili i novou pevnou zastřešenou jídelnou.

Tábor je vybaven především pevnou dřevěnou kuchyní s kamny na dřevo a sporákem na plyn. Vedle kuchyně je umístěna plně funkční a naprosto použitelná vojenská polní kuchyně PK 60. Tábor je dále tvořen vojenskými stany (hangáry), z nich jeden největší slouží jako sklad vybavení a materiálu, druhý jako štáb vedoucích. K osobní hygieně účastníků tábora jsou využívány vojenské polní umývárny, vedle nichž jsou umístěny sprchy a brutar, ve kterém lze ohřívat vodu na sprchování. Voda je, stejně jako do kuchyně, přivedena ze studny u nedalekého mlýna. Tábořiště je vybaveno čtveřicí suchých WC (kadibudky), které jsou ve vzdálenosti cca 50 m od tábora. Stany jsou podsadové s dřevěnou podlážkou. Na louce za stany je vybudováno hřiště, kde lze hrát voleyball, nebo ringo, nebo jakékoliv další hry. Na louce se nacházejí i 2 teepee. Na větší hry lze použít celou louku. Na tábořišti je vybudován též kruh pro táborový oheň a užitkové ohniště. 

Přibližně 2 kilometry od tábořiště je koupaliště s občerstvením. Další možnost koupání je na koupališti v nedalekém Hodějově, na strakonickém plavečáku nebo v akvaparku v Horažďovicích (20 Km).

Okolí tábořiště je vhodné pro pěší a cykloturistiku. Naučná stezka Povydří, jedno z nejkrásnějších míst Šumavy, je vzdálena pouhých 30 Km.

Mezi nejzajímavější turistické atrakce okolí patří město Strakonice (20 km), kde lze navštívit muzeum a věž Rumpál. Dále je nedaleko rozhledna Javorník (19 km) a hrad Rabí (20 km). Hezké jsou také 19 km vzdálené Kašperské Hory, kde lze navštívit hrad Kašperk a muzeum historických motocyklů. A pouhých 7 km od tábořiště se nachází jediný jihočeský skanzen v obci Hoslovice.

Pro milovníky vodáctví je v letních měsících sjízdná řeka Otava.

 

 


Podrobné informace

Adresa: Zvotoky,
GPS: 49.2007858333, 13.7454977777
tel.: +420 608 206 933
e-mail: strelkacestice@gmail.com
web: www.strelkacestice.wz.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Železniční muzeum Výtopna Jaroměř

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Archeopark Chotěbuz

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »