Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy


Ukázat na mapě 420 271 750 548        info@toulcuvdvur.cz  |  www.toulcuvdvur.cz
Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy
Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy, Zdroj: www.toulcuvdvur.cz

Cílem Střediska ekologické výchovy hlavního města Prahy, Toulcův dvůr, je poskytnou dětem a jejich rodičům činnosti a zážitky, díky kterým si vytvoří kladný vztah k životnímu prostředí.


Toulcův dvůr zasazený uprostřed městské sídlištní zástavby disponuje rozsáhlým přírodním areálem, kde se odehrává velká část jeho aktivit. Jedním z nejzajímavějších míst na Toulcově dvoře je farma, kde mohou děti vidět prasata, koně nebo krávu Jitku. V zoo koutku si pak mohou prohlédnout malá zvířátka, jako jsou křečci, morčata nebo zástupci plazů a hmyzu, o která se starají děti z chovatelských kroužků. V Toulcově dvoře se vedle různých kroužků, dílen a vycházek na farmu pořádají také nejrůznější volnočasové aktivity a slavnosti s tématikou lidových svátků a obyčejů, koncerty, přednášky, promítání filmů a další. Návštěvníci mají možnost také využít stravování v jídelně, která podává jídla z kvalitních čerstvých potravin dle zásad zdravé výživy nebo krátkodobé ubytování v místním hostelu. Toulcův dvůr je unikátní také díky památkově chráněnému souboru budov, které pocházejí už z období středověku.

Chcete-li, aby vaše děti měli již odmalička dobré ekologické povědomí a věděli, jak se chovat k přírodě, vezměte je na některou z celé řady akcí pořádaných zájmovým sdružením Toulcův dvůr.


Podrobné informace

Adresa: Kubatova 1/32, Praha,
GPS: 50.048199722222, 14.519724444444
tel.: 420 271 750 548
e-mail: info@toulcuvdvur.cz
web: www.toulcuvdvur.cz

Hodnocení


Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy - kurzy a kroužky

Vítání ptačího zpěvu

Vítání ptačího zpěvu

Tradiční ranní návštěva ptačího světa, při které se zájemci o jednotlivých pozorovaných ptačích druzích dozví mnoho zajímavého.

Praha
Tvořivá dílna - Dobroděj v Mateřídoušce

Tvořivá dílna - Dobroděj v Mateřídoušce

Výtvarné workshopy pro dospělé a děti od 8 let, který vede Mgr. Eva Voborová. Budeme se věnovat filcování a jiným technikám za použití vlny. 16.5: a 13.6.2013.

Praha
Život v mokřadu

Život v mokřadu

Společně poodhalíme tajemný život vodních živočichů a dalších drobných organismů, kteří žijí pod vodní hladinou našeho mokřadu a rybníčků.

Praha
Tvořivá dílna - Dobroděj v Mateřídoušce

Tvořivá dílna - Dobroděj v Mateřídoušce

Zveme na příjmeně strávený večer při tvoření z přírodních materiálů. Naučíme se zpracovat vlnu, využívat suchého nebo i mokrého postupu zpracování - filcov&