Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy


Ukázat na mapě 420 271 750 548        info@toulcuvdvur.cz  |  www.toulcuvdvur.cz
Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy
Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy, Zdroj: www.toulcuvdvur.cz

Cílem Střediska ekologické výchovy hlavního města Prahy, Toulcův dvůr, je poskytnou dětem a jejich rodičům činnosti a zážitky, díky kterým si vytvoří kladný vztah k životnímu prostředí.


Toulcův dvůr zasazený uprostřed městské sídlištní zástavby disponuje rozsáhlým přírodním areálem, kde se odehrává velká část jeho aktivit. Jedním z nejzajímavějších míst na Toulcově dvoře je farma, kde mohou děti vidět prasata, koně nebo krávu Jitku. V zoo koutku si pak mohou prohlédnout malá zvířátka, jako jsou křečci, morčata nebo zástupci plazů a hmyzu, o která se starají děti z chovatelských kroužků. V Toulcově dvoře se vedle různých kroužků, dílen a vycházek na farmu pořádají také nejrůznější volnočasové aktivity a slavnosti s tématikou lidových svátků a obyčejů, koncerty, přednášky, promítání filmů a další. Návštěvníci mají možnost také využít stravování v jídelně, která podává jídla z kvalitních čerstvých potravin dle zásad zdravé výživy nebo krátkodobé ubytování v místním hostelu. Toulcův dvůr je unikátní také díky památkově chráněnému souboru budov, které pocházejí už z období středověku.

Chcete-li, aby vaše děti měli již odmalička dobré ekologické povědomí a věděli, jak se chovat k přírodě, vezměte je na některou z celé řady akcí pořádaných zájmovým sdružením Toulcův dvůr.


Podrobné informace

Adresa: Kubatova 1/32, Praha,
GPS: 50.048199722222, 14.519724444444
tel.: 420 271 750 548
e-mail: info@toulcuvdvur.cz
web: www.toulcuvdvur.cz

Hodnocení


Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy - kurzy a kroužky

Vítání ptačího zpěvu

Vítání ptačího zpěvu

Tradiční ranní návštěva ptačího světa, při které se zájemci o jednotlivých pozorovaných ptačích druzích dozví mnoho zajímavého.

Praha
Tvořivá dílna - Dobroděj v Mateřídoušce

Tvořivá dílna - Dobroděj v Mateřídoušce

Výtvarné workshopy pro dospělé a děti od 8 let, který vede Mgr. Eva Voborová. Budeme se věnovat filcování a jiným technikám za použití vlny. 16.5: a 13.6.2013.

Praha
Život v mokřadu

Život v mokřadu

Společně poodhalíme tajemný život vodních živočichů a dalších drobných organismů, kteří žijí pod vodní hladinou našeho mokřadu a rybníčků.

Praha
Tvořivá dílna - Dobroděj v Mateřídoušce

Tvořivá dílna - Dobroděj v Mateřídoušce

Zveme na příjmeně strávený večer při tvoření z přírodních materiálů. Naučíme se zpracovat vlnu, využívat suchého nebo i mokrého postupu zpracování - filcování. Setkání jsou vždy zaměřená tématicky na nějaký celistvý výrobek, který by měl přinést radost maminkám, ale i dětem...

Praha
Jak se u nás žije hospodářským zvířatům

Jak se u nás žije hospodářským zvířatům

Přijďte za námi na interaktivní odpoledne na statku s domácími zvířaty. S prasátky si zahrajeme na schovávanou s jejich oblíbenými pochoutkami, nakrmíme slepice a kohouta . . .

Praha
Putování za českými zvyky a obyčeji

Putování za českými zvyky a obyčeji

Srdečně zveme rodiče a prarodiče s dětmi od 1,5 roku do 6 let na putování za českými zvyky a obyčeji. Jedná se celoroční cyklus, kdy si postupně připomene všechny české zvyky.

Praha
Zapékané smalty

Zapékané smalty

Výtvarná dílna zaměřená na výrobu originálních šperků technikou sypaného smaltování zapékaného na vařiči. Kombinováním barev a drobných motivů vzniknou zajímavé výrobky.

Praha
Splétánky – Vánoční ozdoby z korálků a drátků / 19:00 - 21:00

Splétánky – Vánoční ozdoby z korálků a drátků / 19:00 - 21:00

Vytvoříme společný (převážně) ženský kruh, a pokusíme se vytvořit atmosféru, jaká bývala za starých časů po večerech při společných přástkách či draní. Při tom všem necháme své ruce volně tvořit a na svět tak přivedeme malou drobnost pro radost, která třeba pak potěší i dušičku jiných. Do tvořivého kruhu jsou vítány i větší holky a kluci, kteří mají chuť sami či s pomocí maminek tvořit, a společnému tvoření nadšení tatínci. :o).

Praha

Středisko - Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy - školní exkurze

Mateřídouškové výlety za dobrodružstvím

Mateřídouškové výlety za dobrodružstvím

Rádi jezdíte s dětmi na výlety do přírody? Můžete vyrazit s námi na výpravy plné dobrodružství a her pro ty nejmenší. Tým lektorek pro Vás nově připravuje každý měsíc výlety.

Praha
Mateřídouškové výlety

Mateřídouškové výlety

Jezdíte rádi s dětmi na výlety do přírody? Můžete vyrazit s námi na výpravy plné dobrodružství a her pro ty nejmenší. Tým lektorek pro Vás nově připravuje každý měsíc sobotní výlety.

Praha

Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  DDM Kamarád Třemošná - Loutkové divadlo Není nad Ferdu

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »