Stezka v korunách stromů - Německo (Baumwipfelpfad)


Ukázat na mapě  info@baumwipfelpfad.by  |  www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/infos-kontakt/anfahrt.php
Stezka v korunách stromů - Německo (Baumwipfelpfad)
Stezka v korunách stromů - Německo (Baumwipfelpfad), Zdroj: www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/infos-kontakt/anfahrt.phpStezka v korunách stromů - Německo (Baumwipfelpfad), Zdroj: www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/infos-kontakt/anfahrt.phpStezka v korunách stromů - Německo (Baumwipfelpfad), Zdroj: www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/infos-kontakt/anfahrt.phpStezka v korunách stromů - Německo (Baumwipfelpfad), Zdroj: www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/infos-kontakt/anfahrt.phpStezka v korunách stromů - Německo (Baumwipfelpfad), Zdroj: www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/infos-kontakt/anfahrt.php

Poznejte přírodu Národního parku Bavorský les z nezvyklé perspektivy! Po bezpečné lávce v korunách stromů se dostanete k vyhlídkové věži, odkud je krásný výhled do okolí. Na stezku se šesti stanovišti se můžete vydat i s kočárkem!


 • Délka trasy: 1300 m
 • Typ trasy: ve stromech – pro pěší, lze i s kočárky, vhodné též pro starší osoby i vozíčkáře
 • Parkování: parkoviště vedle výběhů pro zvěř
 • Občerstvení: blízký kiosek
 • Začátek a konec cesty: nástupní věž s výtahem – informační centrum u domu Hanse Eisenmanna

Největší stezka na světě v korunách stromů, její délka je 1300 m.

Stezka umožňuje pohyb ve výšce 8 až 25 m nad zemí, návštěvník prochází nenarušenou přírodou. Tento jedinečný pohled z nezvyklé perspektivy nabízí stezka v korunách stromů v Bavorském národním parku. Přístupová cesta k největšímu parku tohoto druhu na světě se nachází u parkoviště vedle výběhu pro zvěř.

Nástupní věž je vybavena výtahem, ten umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, postiženým i rodičům s kočárkem.

Cestou po převážně dřevěné konstrukci, opatrně zasazené do smíšeného lesa, se každý návštěvník obohatí o nefalšovaný přírodní zážitek, který je umocňován didaktickými, orientačně smyslovými elementy podél celé stezky. Zde poznává nezapomenutelnou krajinu a její rozdílné životní formy v nové dimenzi. Po 1300 m dlouhé lávce dojde na plošinu 44 m vysoké vyhlídkové věže, ze které se naskýtá fantastický a bezmála neomezený výhled.

Směrem k obci Lusen se můžeme kochat pohledem na neosídlenou krajinu s lesy a divokým zákoutím, na druhé straně na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa, kde dohlédneme až k Alpám. Stezka končí v přízemí u domu Hanse Eisenmanna, zde se nachází informační centrum.

Obohať se o zážitek stezky v korunách stromů  

Konstrukce z masivního klíženého dřeva na 27 podpěrách vás láká k dobrodružství bez rizika. Naprostou bezpečnost zajišťují dřevěné postranní podpěry a transparentní postranní síť.  Dřevěné konstrukční prvky se harmonicky prolínají s okolní přírodou. Nejen pro mladé návštěvníky, ale i pro ty, co zůstali stále mladí a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky, kymácející se lávkou, visutou hrazdou a kladinou.

Na konci stezky se pak dostanete k informačnímu centru Hanse Eisenmanna. To slouží současně jako muzeum Bavorského lesa.
 
Cca 300 m od nástupní věže je také nástupní místo 12 km okruhu, na kterém naleznete výběhy se zvěří a voliéry s ptactvem. Můžete se pokochat pohledem na zubry, jeleny, kance, vlky, bobry, medvědy nebo dokonce rysy.
 

Podrobné informace

Adresa: Böhmstraße 37, Neuschönau,
GPS: 48.8901869444, 13.489701111
e-mail: info@baumwipfelpfad.by
web: www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/infos-kontakt/anfahrt.php

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

12.10.2010Paul
Hned vedle Stezky v korunách stromů začíná zvířecí park Tier-Freigelände. Celá trasa má cca. 7 km, ale lze na mnoha místech zkrátit. Je průjezdná pro kočárky i invalidní vozíky. V Tier-Freigelände je možné pozorovat více než 45 druhů zvířat - stanoviště tu má např. vlk, rys, zubr, prase divoké, jelen, bobr a další.
Hodnocení: 5
21.09.2010Kateřina P.
Byli jsme na stezce o víkendu, takže nápor návštěvníků byl dost velký, ale vše je velmi dobře zorganizováno. K dispozici jsou dvě velká parkoviště - platí se 1€ za hodinu. Před odjezdem je nutno zaplatit v parkovacím automatu uprostřed parkoviště. Rádi bychom se sem znovu vrátili, až budou stromy v okolí úplně zbarveny.
Hodnocení: 5
13.09.2010Radek H.
Je to opravdu skvělý zážitek. Vhodné pro všechny děti. S kočárkem projdete bez problémů celou trasu, jen poslední patro jsou schody, ale kočárek nebyl problém před nimi odstavit. Stezka je opravdu bezpečná.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Ubytování v okolíKam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Kam s dětmi v Rakousku? Doporučujeme oblast Bad Aussee.

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Wellness Hotel Frymburk

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  MC Sedmikráska Brno - Angličtina pro děti

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »