Ruční papírna Velké Losiny


Ukázat na mapě +420 583 248 418        rucni.papir@rpvl.cz  |  www.muzeumpapiru.cz
Ruční papírna Velké Losiny
Ruční papírna Velké Losiny, Zdroj: www.muzeumpapiru.czRuční papírna Velké Losiny, Zdroj: www.muzeumpapiru.czRuční papírna Velké Losiny, Zdroj: www.muzeumpapiru.czRuční papírna Velké Losiny, Zdroj: www.muzeumpapiru.czRuční papírna Velké Losiny, Zdroj: www.muzeumpapiru.cz

Velkolosinská papírna je jednou z mála papírenských manufaktur, které fungují dodnes. To návštěvníkům umožňuje nahlédnout do tajů ruční výroby papíru, seznámit se s historií tohoto řemesla i zúčastnit se tvůrčích dílen.


Velké Losiny jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Jsou známé nejen svou bohatou historií, ale i řadou cenných kulturních památek. Zcela právem k nim náleží také velkolosinská ruční papírna…

Národní kulturní památka Ruční papírna Velké Losiny je od nepaměti přitažlivým cílem mnoha návštěvníků. Kromě prezentace tradiční manufakturní výroby papíru a pestré škály originálních výrobků jim rovněž nabízí již více než dvě desetiletí ojedinělý pohled do několikasetleté historie řemesla v expozicích zdejšího Muzea papíru.

Specializované Muzeum papíru je nedílnou součástí velkolosinské Ruční papírny od roku 1987. V jeho stálých expozicích se návštěvníci mohou seznámit především s historickým vývojem a tradicemi starého papírnického řemesla a s počátky moderní průmyslové papírenské výroby v českých zemích. Se svým oborovým zaměřením na dějiny manufakturní papírenské výroby je jediným svého druhu v České republice.Spojení stěžejních funkčních a významových prvků papírny – klasické manufakturní výroby papíru a muzejní prezentace – v jeden kompaktní celek vytváří atraktivní podobu živého muzea, která se těší velkému zájmu návštěvníků.

V současné době lze kromě základního prohlídkového okruhu navštívit v hlavní sezóně i doplňkový okruh, který vám představí část technického zázemí manufaktury.

Od roku 2007 je pro návštěvníky Ruční papírny v obnoveném pozdně barokním objektu otevřena nová reprezentační prodejna a sezónní galerie Muzea papíru. Nabídku rezervačních služeb, prodeje vstupenek, suvenýrů, publikací, upomínkových předmětů i drobného občerstvení zajišťuje nově zřízené informační centrum ve vstupní části hlavního objektu.


Podrobné informace

Adresa: Velké Losiny,
GPS: 50.0318, 17.04039167
tel.: +420 583 248 418
e-mail: rucni.papir@rpvl.cz
web: www.muzeumpapiru.cz

Hodnocení


Ruční papírna Velké Losiny - kurzy a kroužky

Ruční papírna Velké Losiny - školní exkurze

Ruční papírna Velké Losiny - Školní výlet do Muzea papíru

Ruční papírna Velké Losiny - Školní výlet do Muzea papíru

V dodnes fungující papírenské manufaktuře získají žáci teoretické znalosti i praktické dovednosti. Nejprve se seznámí s historií tohoto řemesla a s různými technikami, nahlédnou do tajů ruční výroby papíru a následně si v tvůrčích dílnách sami zkusí ruční papír vyrobit.

Velké Losiny

Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »