Rozhledna Čubův kopec u Francovy Lhoty


Ukázat na mapě +420 571 458 237        francova_lhota@volny.cz  |  www.francovalhota.cz
Rozhledna Čubův kopec u Francovy Lhoty
Rozhledna Čubův kopec u Francovy Lhoty, Zdroj:Rozhledna Čubův kopec u Francovy Lhoty - autor Marzper, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csRozhledna Čubův kopec u Francovy Lhoty - autor Marzper, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csRozhledna Čubův kopec u Francovy Lhoty - autor Marzper, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csRozhledna Čubův kopec u Francovy Lhoty - autor Marzper, licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs

Sotva 400 metrů od státních hranic se v oblasti Javorníků tyčí rozhledna na Čubově kopci, ze které můžete pozorovat kotlinu mezi Makytou, Javorníky a Vizovickými vrchy, Bílé Karpaty, Lyský průsmyk i Súlovské skály.

Již v dobách minulých se na čubově kopci tyčila dřevená věž, kterou nechal v 50. letech 20. století vystavět Zeměpisný ústav Ministerstva vnitra za účelem lepšího mapování krajiny. Po druhé světové válce ale tato stavba dosloužila svému účelu a na jejím místě byla vystavěna věž nová, oproti ostatním rozhlednám vzhledově originální. Rozhledna má čtyři patra při celkové výšce 16 metrů. Díky napadení houbami prošla rekonstrukcí a nyní by měla tvarem připomínat valašský klobouk, zvaný „lepák“. V areálu rozhledny se každoročně 20. srpna koná malé posezení ku příležitosti výročí jejího znovuotevření, je také velmi oblíbenou destinací pro oslavy nového roku.

Dojít k rozhledně je možné po červené a modré turistické značce, cca 3 kilometry od autobusové zastávky. Autem je možné dojet až na konec obce, odkud vede po modré stezce půlkilometrová procházka až na kopec.

Nadmořská výška rozhledny

720 m n. m.

Typ stavby

dřevěná

Výška rozhledny

18 m

Výška rozhledové plošiny

15 m

Rok otevření

1991

Rok rekonstrukce

 2004


Podrobné informace

Adresa: Francova Lhota,
GPS: 49.19475, 18.132428
tel.: +420 571 458 237
e-mail: francova_lhota@volny.cz
web: www.francovalhota.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

28.08.2010Janka J.
Opravdu krásná rozhledna s dalekým rozhledem. Skvěle se hodí na místo, kde byla postavena. Na rozhledně je umístěna návštěvní kniha a zdá se, že rozhledna není přiliš navštěvovaná, takže si určitě užijete klidu a krásné přírody.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

MC Sedmikráska Brno - hlídání dětí

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »