Pražský hrad


Ukázat na mapě 420 224 373 162      www.hrad.cz
Pražský hrad
Pražský hrad, Autor: NoPlayerUfa, Zdroj: Licence CC 3.0 - zdroj wikipedie

Pražský hrad je bezpochyby nejvýznamnější českou památkou. Při jeho návštěvě byste neměli vynechat svatovítskou katedrálu a nově zrekonstruovanou Zlatou uličku. Rozhodně si nenechte ujít ani střídání vojáků Hradní stráže, které probíhá každou hodinu.


Pražský hrad je symbolem Prahy i českého státu. Jedná se o rozsáhlý komplex paláců a církevních staveb různých architektonických slohů, z nichž některé jsou přístupné v rámci prohlídkových okruhů (Bazilika sv. Jiří, Vladislavský sál, Rožmberský palác, Prašná věž atd.).

Nejznámější stavbou je Chrám sv. Víta, tradiční místo korunovací českých králů, kde jsou dnes pochováni někteří z českých panovníků, duchovních i šlechticů. Ve svatovítské katedrále jsou uloženy a velmi přísně střeženy korunovační klenoty českých králů. Korunovační klenoty se vystavují jen při zcela mimořádných příležitostech.

K Pražskému hradu náleží také tzv. Zlatá ulička, která je v současné době součástí velkého i malého prohlídkového okruhu. V nově zrekonstruované Zlaté uličce najdeme 16 drobných barevných domků. Devět z nich je zařízeno jako expozice, což návštěvníkům umožňuje nahlédnout do zlatnické či alchymistické dílny, do pracovny věštkyně nebo do středověké krčmy.

Velmi oblíbenou událostí na Hradě je střídání stráží. Vojáci Hradní stráže se střídají každou hodinu u bran Hradu, v poledne navíc probíhá na prvním nádvoří výměna stráží s fanfárami a výměnou standarty.

Celý tento soubor architektonicky hodnotných a kulturně významných staveb je obklopen zelení. Tuto zeleň tvoří šest zahrad, z nichž historicky nejcennější je Královská zahrada, a tzv. Jelení příkop – přírodní rokle, kterou protéká potok Brusnice a která získala svůj název díky tomu, že se zde v minulosti chovala lovná zvěř. 


Podrobné informace

Adresa: Praha,
GPS: 50.09052222, 14.39955
tel.: 420 224 373 162
web: www.hrad.cz

Hodnocení


Pražský hrad - školní exkurze

Pražský hrad - Školní exkurze

Pražský hrad - Školní exkurze

Hra na Hrad je speciální prohlídkový program pro žáky základních škol, během kterého se z dětí stávají pomocníci různých historických postav. Ti musí při procházce Hradem plnit zadané úkoly a aktivně tak vytvářet příběh „své“ postavy. Pro děti předškolního věku je připravena hra s pracovním listem s názvem Co se dělo na hradě?.

Praha

Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Naučná stezka Putování Raisovým krajem s dětmi

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Naučná stezka Světem horských luk - Velká kotlina

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »