Podkrušnohorský zoopark Chomutov


Ukázat na mapě +420 474 629 917        propagace@zoopark.cz  |  www.zoopark.cz
Podkrušnohorský zoopark Chomutov
Podkrušnohorský zoopark Chomutov, Zdroj: www.zoopark.cz

Chomutovský zoopark je rozlohou největší ZOO v České republice. Zvířata zde žijí nejen ve výbězích, některá se dokonce volně pohybují mezi návštěvníky. Oblíbenou dětskou atrakcí je místní vláček Lokálka Amálka.

Podkrušnohorský zoopark se nachází na okraji města Chomutov, nedaleko Kamencového jezera. Svou rozlohou, která činí 112 hektarů, je největší zoologickou zahradou v České republice.

V příjemném přírodním prostředí zde můžete pozorovat především zástupce euroasijské fauny a běžná domácí zvířata. Uvidíte zde například medvědy, tuleně, velbloudy, zmiji obecnou, levharta sněžného, zubra evropského, ale i ovce, koně nebo prasata. Ne všechna zvířata jsou přitom umístěna v klecích a ve výbězích – některá se volně pohybují přímo mezi návštěvníky!

Zpestření návštěvy zooparku přinášejí dvě oblíbené atrakce: Safari Expres, díky kterému budete moci pozorovat zvířata v jejich přirozeném stylu života, a Lokálka Amálka, která se těší zájmu těch nejmenších návštěvníků zooparku. Lokálka Amálka je místní motorový vláček, který vozí návštěvníky po celém areálu zooparku.

Součástí areálu je také skanzen Stará Ves – Centrum krušnohorského lidového umění. Stará Ves se skládá z hrázděného statku s dobovým zařízením, staroslovanské a starogermánské chýše, kapličky a větrného mlýnu holandského typu. Atmosféru Staré Vsi podtrhuje rybník a lipová alej.


Podrobné informace

Adresa: Přemyslova 259, Chomutov,
GPS: 50.47771, 13.42271
tel.: +420 474 629 917
e-mail: propagace@zoopark.cz
web: www.zoopark.cz

Hodnocení


Podkrušnohorský zoopark Chomutov - kurzy a kroužky

Podkrušnohorský zoopark Chomutov - školní exkurze

Zoopark Chomutov - Výukové programy pro školní exkurze - MŠ, ZŠ

Zoopark Chomutov - Výukové programy pro školní exkurze - MŠ, ZŠ

Zoopark nabízí hned několik výukových programů, které jsou určeny pro různé věkové kategorie (od MŠ až po SŠ). Výukové programy se týkají nejen zvířat, ale řeší i ekologické otázky. Využít lze také vzdělávacích programů ve skanzenu Stará ves, který je součástí areálu.

Chomutov

Jak se Vám líbilo ...

16.07.2014Veru
Dnes jsme navštívili zoopark a velké nadšení! Od začátku do konce :) Co nás jediné mrzelo, že Lokálka Amálka jede o všední den pouze dopoledne. Lanové centrum, které se platí 55,- avšak můžete se tam vracet během celého dne bylo úžasné!!!! To našeho 3.letého syna zaujalo nejspíše nejvíc :) A nesmím zapomenout na tuleně a rozkošné opičky, od těch jsme se nemohli odpoutat :))
Hodnocení: 4
29.09.2012Adéla Prokopová
Tento zoopark jsme navštivili v červnu tohoto roku. Vstupné pro dospělé je 75,- Kč a pro děti 45,- Kč. Zoopark je rozdělen do různých částí a je zde na 160 zvířátek. Naši dcerku nejvíce však zaujala dětská zoo, kde volně pobíhají kozičky a jsou opravdu velice otrkané :-). Dají se krmit z ruky. V areálu najdeme zvířátka jaké vídáme denně, ale i ta, která vídáme jen v zoologických zahradách, najdeme zde sekci - ptáci, obojživelníci, savci, plazi a ryby. Také se nám líbila možnost adopce zvířátek, kdy můžete přispět na své oblíbené zvířátko a tím pádem se stáváte adoptivním rodičem. Budete vedeni na vývěsce u adoptovaného zvířátka a také na internetových stránkách Zooparku Chomutov. Výlet byl pěkný a velice jej doporučuji všem, kteří mají rádi zvířátka a chtějí strávit pěkné odpoledne se svými dětmi. V areálu jsou toalety, možnost občerstvení - dvě restaurace a také můžete zakoupit suvenýr na památku :-), dále je tu pro děti mnoho využití - houpaček a prolézaček. Také každý víkend od 13 - 15 hod je možnost svezení na ponících :-). Trasa se dá krásně projít kočárkem, pejsci na vodítku mají vstup zdarma :-).
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »