Obří akvárium Hradec Králové


Ukázat na mapě +420 495 534 555        office@obriakvarium.cz  |  www.obriakvarium.cz
Obří akvárium Hradec Králové
Obří akvárium Hradec Králové, Zdroj:Obří akvárium Hradec Králové, Zdroj:Obří akvárium Hradec Králové, Zdroj:Obří akvárium Hradec Králové, Zdroj:Obří akvárium Hradec Králové, Zdroj:

Přeneste se do tropů, potěšte své oči pohledem na pestrobarevné orchideje, pozorujte ryby na dně sladkovodní nádrže a nakonec si pochutnejte na sladkém zákusku! To všechno nabízí pod jednou střechou ENVI DŮM v Hradci Králové.

ENVI DŮM se nachází v samotném centru Hradce Králové. Kromě Obřího akvária s podvodním tunelem a deštným pralesem zde najdeme stylovou kavárnu a cukrárnu nebo rodinné sportoviště pro aktivní odpočinek.

Obří akvárium je největším sladkovodním akváriem v Evropě a umožňuje návštěvníkům kontakt s tropickou přírodou Střední a Jižní Ameriky. Prohlídka vás zavede nejprve do deštného pralesa, kde pocítíte typickou vysokou vlhkost vzduchu a oči vám budou přecházet z orchidejí a bromélií různých barev a tvarů. Jako v každém tropickém pralese, i zde vás může potkat občasný tropický déšť či mlha. Následně se ocitnete na dně sladkovodní tropické tůně. Tato nádrž o celkovém objemu 130 000 litrů vody je domovem více než čtyřiceti známých i vzácných druhů ryb. Pohled na vodní živočichy ze dna tůně umožňuje tunel z akrylátového skla.

Pokud se do Obřího akvária vydáte ve čtvrtek, budete moci pozorovat potápěče, jak přímo v nádrži krmí ryby.

Součástí ENVI DOMU je Café Piraňa, stylová cukrárna a kavárna s akváriem s dravými piraňami.


Podrobné informace

Adresa: Baarova ul. 1663/10, Hradec Králové,
GPS: 50.204736, 15.819047
tel.: +420 495 534 555
e-mail: office@obriakvarium.cz
web: www.obriakvarium.cz

Hodnocení


Obří akvárium Hradec Králové - akce pro děti

Obří akvárium Hradec Králové - Krmení ryb

Obří akvárium Hradec Králové - Krmení ryb

Každý čtvrtek v době 13:00 - 15:00 hod. je možné shlédnout jedinečné krmení s potapěčem přímo v nádrži.

01.01.2011 - 01.01.2110 | Hradec Králové

Jak se Vám líbilo ...

24.10.2015Ing. Stanislav Votava
Vůbec tam nechoďte. Je to zklamání a vyhození peněz. Hnus a ještě jednou hnus. A vrchol všeho je nesympatická a protivná průvodkyně
Hodnocení: 0
22.07.2015sarka
Akvárium jsem navštívila včera s manželem poprvé a naposledy!Předražené vstupné 120,- kč,paní od pokladny se nám věnovala cca 2 minuty v první místnosti s rybíma kostrama,dále nám pouze řekla kudy jít(schody nahoru,lávka,schody dolů)toť vše.Škoda peněz
Hodnocení: 1
27.08.2014Míša
Také se bohužel musím připojit k velmi nespokojeným návštěvníkům akvária. Na vstupenku jsme čekali tři čtvrtě hodiny, cena přemrštěná, v tu chvíli, ale ještě netušíc, co nás čeká. Na prohlídku obřího akvária, které nacpali do poměrně malého domku, máte půl hodiny, což je doprovázeno výkladem průvodkyně, která není nijak zvlášť příjemná a nevybíravým způsobem vám to připomíná. První část-kostry ryb je pěkná, ale miniaturní místnůstka, při výkladu si ryby nemůžete prohlížet, protože se tam nedá hnout. Potom se všichni musí přemístit do prvního patra-mini pralesa, takže už si kostry nestihnete prohlídnout, protože na vás všichni už čekají nahoře a zdržujete. Potom šup šup zase dolů konečně nakouknout na rybičky. Paní průvodkyni se nelíbí, když si povídáte o rybičkách a děti žasnou nad panem potápěčem, takže Vás opět nepříjemně upozorní, že pokud vás to nezajímá, může to říkat jen lidem, které to zajímá. A konec prohlídky, za dveřmi už čeká další nabuzená a natěšená parta, tak fofr do obchůdku, ještě nám tady nechejte nějaké kačky za předražené suvenýry a ven.
Hodnocení: 1
19.08.2013Ivik
Dobrý den, můžu se jen připojit k těm, kteří byli z návštěvy Obřího akvária zklamaní. To jsme navštívili před týdnem.Za předražené vstupné jsme prošli pár krůčků pralesem a pod ním jsme se mačkali s ostatními v úzkém tunelu akvária. To mi připadá za 120,- Kč/os trochu málo. V zoo nebo na zámku za stejné peníze uvidíte mnohonásobně víc.
Hodnocení: 0
15.08.2012Ondra
Prohlídka mně opravdu zklamala, vidět jediné, ač velké akvárium je sice zajímavé, ale očekával jsem za tuto nemalou cenu trochu více. Náladu nám zlepšilo, až když jsme vylezli ven a postřehli ceduli, že vedle by mělo být jisté Přírodovědné centrum, které jsme také navštívili a to už stálo za to!!!
Hodnocení: 1
08.07.2012Kája
V obřím akváriu jsme byli jednou a myslím že naposledy. Za nehorázné vstupné dostanete pohled cca. 10 druhů ryb a celkový dojem nás zklamal.
Hodnocení: 1
26.09.2011miloslav
Musím se připojit, že hodně záleží na průvodcích. Také jsme navštívili v létě akvárium, průvodkyně byla milá mladá slečna, navíc klidná a vlídná. Ještě že tak, protože jsme jeli velikou dálku na to, abychom dostali hned v pokladně nepříjemnou sprchu od starší malé paní s drdolem, která na nás sputila,že od rána nebyla čůrat,že nebyla kouřit a že nejedla a kdoví co ještě, potom nám špatně vrátila a na závěr si zabouchla klíče,takže se vytvořila v malé chodbě jakási hromada nevěřícně po sobě se koukajíc lidí.... ryby jsou ale hezké a moc nás uklidnily ...
Hodnocení: 0
26.09.2011Zdena
Byli jsme s rodinou v akváriu v neděli 25.září 2011 a byly tam dvě milé průvodkyně, vše s úsměvem a v klidu s naprostou profesionalitou. Výklad byl zajímavý i pro laika. Byl to i díky jim hezký den.
Hodnocení: 5
01.08.2011Petra
Nedavno jsme absolvovali prohlidku Obriho akvaria a byl to opravdu dokonaly zazitek. Nadherne ryby, prijemna pruvodkyne, ktera nam zodpovedela i hodne odborne dotazy, stihli jsme i krmeni, kdy rybky zerou treba mrkev potapeci primo z ruky. Bylo nam doporuceno behem prazdnin prijet brzy rano nebo pak v pozdnim odpoledni. I kdyz jsme museli na prohlidku chvili cekat, sli jsme do casti bez pruvodce, kde toho bylo tez spoustu k videni, takze nelituji a mohu vsem doporucit!
Hodnocení: 5
31.07.2011Jana
Do Vašeho akvaria jsme se chytali už delší dobu. Jeli jsme ve čtvrtek a těšili se na krmení ryb a děti na pana potápěče. Víc jak hodinu jsme čekali venku, což se dá opomenout a pochopit, když zájem o akvárium je tak veliký, ale už se nedá opomenout, když část prohlídky prostojíte na schodech a unikne vám povídání pana potápěče. A když si někdo dovolí na tenhle nedostatek upozornit, ještě se na něj paní průvodkyně oboří. Jako kdyby byla naše vina, že na prohlídku vpustí tolik lidí, že se ani pořádně nemůžete otočit na místě. I když je možné, že se k naší skupině přidal i někdo, kdo měl jít až později. Vztupenky nikdo nekontroloval. Vztupné není zas tak zanedbatelné, abych se místo pohledem na ryby kochala tmavými zdmi. Nemluvě o dětech, které z tohohle zážitku taky zrovna nevrněly blahem. Příště si raději zajdeme s rodinou do ZOO. Asi neuvidíme pana potápěče, jak krmí ryby a otírá hadříkem sklo, ale uvidíme víc akvárií, nebude nás nikdo popohánět, že má na nás jen půl hodiny a personál bude snad i příjemný. Přeji vám lepší zážitek, než jsme měli my.
Hodnocení: 1
31.07.2011Zdenka
Dobrý den, Vaše obří akvárium jsem navštívila,ale byla jsem velice sklamaná.Skupina lidí o cca 40 členech byla vměstanána do malého prostoru, výklad potápěče strávila skoro polovina lidi na schodech.Naše stížnosti byly arogantně zamítnuty. Personál byl velice nepříjemný.
Hodnocení: 1
16.11.2010piga
O botaniku a akvaristiku se zajímám cca 20let.Je to krásný a ušlechtilý koníček, který zároven zpříjemnuje náš domov.Do Vašeho obřího akva. světa se s přítelkyní podíváme co nejdříve.Už se oba moc těšíme.Stránky máte pěkné,tak mě to naladilo že bych nejraději vyrazil už nyní.Na brzkou shledanou Petr a Lenka z Kolína.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Hvězdárna Karlovy Vary - Letní astronomické tábory 2011 pro děti 8-13 let

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Naučná stezka Lovci mamutů v Přerově

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Hrad Grabštejn - Výlety do minulosti

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »