Hvězdárna Praha Ďáblice


Ukázat na mapě +420 283 910 644        dabliceobs@planetarium.cz  |  www.planetarium.cz/DABLICEOBS/index.htm
Hvězdárna Praha Ďáblice
Hvězdárna Praha Ďáblice, Zdroj: http://www.planetarium.cz/DABLICEOBS/index.htmHvězdárna Praha Ďáblice, Zdroj: http://www.planetarium.cz/DABLICEOBS/index.htm

Na programu hvězdárny jsou filmové večery, přednášky a oblíbené pozorování oblohy a nebeských těles. V těsném sousedství hvězdárny je vyhlídka, odkud lze spatřit téměř polovinu Čech.

Hvězdárna je postavena na skalnatém výběžku kopce Ládví, v nadmořské výšce 325 metrů. V jejím těsném sousedství je místo výhledu na téměř polovinu Čech, vybavené směrovou růžicí a malým dalekohledem. Za vynikající dohlednosti je možné vidět i pohraniční hory - Krušné, Jizerské a Krkonoše.

Hvězdárna Ďáblice se od roku 1986 pravidelně věnuje pozorování zákrytů hvězd Měsícem případně dalšími tělesy naší sluneční soustavy. Je zařazena do celosvětové sítě stanic věnujících se těmto pozorováním, podobně jako řada dalších hvězdáren i soukromých pozorovatelů z ČR a SR. Výsledky pozorování jsou odesílány na hvězdárnu Valašské Meziříčí, kde je shromažďují z celé republiky a posílají k dalšímu zpracování do Tokia. Napozorované časové okamžiky zákrytů slouží vědcům ke studiu dynamiky soustavy Země-Měsíc.


Podrobné informace

Adresa: Pod Hvězdárnou 768, Praha,
GPS: 50.1408972221, 14.4767522221
tel.: +420 283 910 644
e-mail: dabliceobs@planetarium.cz
web: www.planetarium.cz/DABLICEOBS/index.htm

Hodnocení


Hvězdárna Praha Ďáblice - školní exkurze

Hvězdárna Ďáblice - pořady pro školy

Hvězdárna Ďáblice - pořady pro školy

Hvězdárna pořádá zajímavé vzdělávací pořady, které jsou určeny pro žáky mateřských, základních i středních škol. Pořady jsou doplněny o prohlídku přístrojového vybavení hvězdárny a pozorování oblohy. Při nepříznivém počasí je pozorování oblohy nahrazeno promítáním filmu, souvisejícího s danou tematikou.

Praha

Jak se Vám líbilo ...

10.12.2015TQMyNRLwv
sv: Tusen millionar takk! Ff8ler meg mykje ltaetre no ne5r eg faktisk veit litt meir om kva det ge5r i, og til og med kjende eg vart ganske se5 gira med tanke pe5 master! Det har nok mykje e5 gjere med at temaet ditt er innanfor det som til no har interessert meg desidert mest innanfor litteraturfeltet: sjf8lvframstilling og littere6r (re)konstruksjon av barndom, osv. Se5 utruleg spennande, det du skriv om!Se5 ja, tusen millionar takk for svaret ditt!
Hodnocení: 1


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Ranč Orel - Česká Ves

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »