Hrad Velhartice


Ukázat na mapě 420 376 583 315        spravce@hradvelhartice.c  |  www.hradvelhartice.cz
Hrad Velhartice
Velhartice, zdroj www.hradvelhartice.czVelhartice, zdroj www.hradvelhartice.czVelhartice, zdroj www.hradvelhartice.cz

Romantický šumavský hrad je spojením gotického hradu a renesančního zámku. V areálu se nachází také soubor lidových staveb a volně je zde rozmístěno několik her. Příležitostně se zde konají interaktivní výstavy a mnohé kulturní akce.

Hrad Velhartice tvoří společně s hrady Rabí a Kašperk tzv. šumavské trojhradí. Hrad se nachází v romantické šumavské krajině a je ojedinělým dílem české hradní architektury.

Dominantou hradu je starý gotický hrad, k němuž byl později přistavěn pozdně renesanční zámecký palác. Pro návštěvníky hradu je v nabídce několik prohlídkových okruhů. Hradní okruh vás zavede do starého gotického Rajského paláce, do potravinových sklepů i do obranné věže Putny. Po úzkém padacím můstku se dostanete také na velký kamenný most se čtyřmi lomenými oblouky, ze kterého je pěkný výhled. Zámecký okruh vás provede komůrkou komorné, tanečním sálem, hernou, šatnou šlechtičny a dalšími renesančními interiéry.

Nedávno byl otevřen také prohlídkový okruh vně hradního areálu – jedná se o prohlídku exteriérů souboru staveb lidové architektury (skanzenu). Po prohlídce se můžete volně projít po hradním areálu, ve kterém je rozmístěno několik zajímavě ztvárněných her, které si můžete zahrát.

Během turistické sezóny se na hradě pořádají různorodé výstavy a mnohé kulturní akce (např. středověký víkend, loutkové pohádky nebo večerní divadelní prohlídky). V hradní prodejně si návštěvníci mohou zakoupit občerstvení i upomínkové předměty. Nově je otevřen i hradní pivovar.


Podrobné informace

Adresa: Velhartice,
GPS: 49.26316944, 13.39968333
tel.: 420 376 583 315
e-mail: spravce@hradvelhartice.c
web: www.hradvelhartice.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

08.08.2011marta-s
Největší zážitek naší dovolené! Na hradě jsou dva okruhy - hradní a zámecký - a oba stojí za to projít! Historie hradu byla tak bezvadně a zajímavě podána, že obě dcery ani nedutaly. Naopak se zapojovaly a snažily se odpovídat na položené otázky. Výklad bavil děti i dospělé! Cestou navštivte určitě i podzámčí, kde se buduje skanzen lidových staveb, který je přístupný zdarma. U každé stavby je popisek na cedulce.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Turistická základna DDM Bohumín

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  RC Čtyřlístek Praha - Plavání rodičů s dětmi v RC Čtyřlístek

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »