Hrad Kašperk


Ukázat na mapě +420 376 582 324        karlsberg@seznam.cz  |  www.kasperk.cz
Hrad Kašperk
Kašperk, zdroj www.kasperk.czKašperk, zdroj www.kasperk.cz

Tajemný hrad Kašperk je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Správně tedy tušíte, že se vám odtud naskytne nádherný pohled na Šumavu a okolí. Potkáte zde lučištníka nebo lazebníka a můžete se zúčastnit jedné z mnoha kulturních akcí.

Středověký hrad Kašperk, stojící na severozápadním výběžku hory Žďánova, nechal vybudovat Karel IV. Důvodem pro jeho založení byla především ochrana zlatých dolů a Zlaté stezky; hrad také plnil funkci správního střediska pohraničí.

Hrad Kašperk se tyčí na kopci uprostřed lesů, vysoko v šumavských horách a je naším nejvýše položeným královským hradem. Návštěvníci hradu si mohou vybrat z těchto prohlídkových okruhů:

 • Okruh Východní věž vás zavede do hradního paláce, do podsklepení purkrabství, na jižní parkán a do východní věže, odkud se budete moci rozhlédnout do kraje.
 • Okruh Západní věž zahrnuje rovněž vyhlídku z věže, dále si prohlédnete budovu purkrabství, hradní palác a expozici zaměřenou na mládí Karla IV.
 • V určitých dnech se můžete vydat také na prohlídkový okruh s názvem Staň se stavitelem hradu. Jedná se o interaktivní prohlídku vhodnou pro všechny, kteří rádi soutěží, procvičují své znalosti a logické myšlení.

Na nádvoří hradu čeká na všechny zájemce zkušený lučištník, který vás naučí střílet na terč z luku nebo kuše. Pro pobavení nejmenších návštěvníků je zde umístěna replika historického děla, ze kterého si mohou děti vystřelit a možná je čeká i malé překvapení! V areálu hradu se můžete setkat také s lazebníkem, který poskytne úlevu vašim nohám.

Na nádvoří hradu můžete také posedět u dobrého jídla. Nezapomeňte ochutnat sladké či slané kašperské domácí placky!

Budete-li mít štěstí, možná se na hradě bude zrovna konat některá z mnoha akcí (oživené noční prohlídky, interaktivní prohlídky pro děti, divadelní představení, Velikonoce na hradě atd.).


Podrobné informace

Adresa: Žlíbek 55, Kašperské Hory,
GPS: 49.16603056, 13.56265556
tel.: +420 376 582 324
e-mail: karlsberg@seznam.cz
web: www.kasperk.cz

Hodnocení


Hrad Kašperk - školní exkurze

Hrad Kašperk - školní exkurze a výlety

Hrad Kašperk - školní exkurze a výlety

Šumavský hrad Kašperk má pro školní skupiny připraveny dva programy – Staň se rytířem, princem, princeznou (pro 1. stupeň ZŠ) a Staň se stavitelem hradu (pro 2. stupeň ZŠ a SŠ). Oba programy jsou nejen poučné, ale také velmi interaktivní a je při nich kladen důraz na aktivní zapojení dětí.

Kašperské Hory

Jak se Vám líbilo ...

08.08.2011marta-s
Nádherný hrad s ještě úžasnějším výhledem z jedné z věží do okolí!!! Určitě nevynechte návštěvu 0,4km vzdálené zříceniny Pustého hrádku od brány hradu Kašperk. A skvělý výlet zakončete výborným jídlem s bezvadnou a milou obsluhou u parkoviště v Rychtě na Račánku. Děti se zabaví na dětském hřišti, sedět se dá venku i uvnitř.
Hodnocení: 5
26.04.2011JM
Skvělé jarní počasí a pěkný program pro děti. Doporučejeme spojit s návštěvou Rychty na Račánku (u parkoviště), výborné jahodové knedlíky, dětské hřiště a pro rodiče krásný výhled z terasy na Ždánov. JM
Hodnocení: 5
08.11.2010Zuzka K.
Již dvakrát jsme navštívili představení dvou šašků na hradě Kašperk a můžeme toto představení vřele doporučit. Pobaví děti i dospělé. První část se odehrává na nádvoří a druhá část v krásných prostorech hradu Kašperk. Výborně jsme se bavili!
Hodnocení: 5
01.11.2010Štěpánka
Krásná procházka! Nenechte si ujít, dá se tam s dětmi i pejsky a v zimě doporučuji upravené běžkařské stopy !
Hodnocení: 5
06.08.2010Jana
Skvělý tip na rodinný výlet. Cesta od parkoviště k hradu vede po kvalitních lesních cestách, takže je ideální i pro kočárky.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod






Vyberte si
své město:




Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.







Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »