Hrad Hukvaldy


Ukázat na mapě 420 596 126 067        hrad@janackovy-hukvaldy.cz  |  www.janackovy-hukvaldy.cz
Hrad Hukvaldy
Hukvaldy, zdroj www.janackovy-hukvaldy.czHrad Hukvaldy, Zdroj: www.janackovy-hukvaldy.czHrad Hukvaldy, Zdroj: www.janackovy-hukvaldy.czHrad Hukvaldy, Zdroj: www.janackovy-hukvaldy.czHrad Hukvaldy, Zdroj: www.janackovy-hukvaldy.cz

Hrad Hukvaldy leží uprostřed obory plné daňků a muflonů. Kromě nich můžete dětem ukázat lišku Bystroušku, nebo se s dětmi můžete zúčastnit některé z mnoha kulturních akcí pořádaných na hradě Hukvaldy.


Hrad Hukvaldy je jedním z největších hradů na Moravě. Postaven byl zřejmě v první polovině 13. století a pravděpodobně nebyl nikdy dobytý.

Na hradě určitě stojí za návštěvu hradní věž, ze které je krásný výhled na hřebeny Beskyd, město Kopřivnici a dá se dohlédnout až k Ostravě.

Velkou atraktivitou hradu Hukvaldy je Hukvaldská obora, rozkládající se na 457 hektarech, kde žijí daňci a mufloni. Můžete se zde procházet nebo odpočívat na lavičkách a sledovat s dětmi, jak se tato zvířata pasou. Kromě daňků a muflonů najdeme v oboře ještě jedno zvířátko, i když ne živé. Jako památka na skladatele Leoše Janáčka a na první uvedení jeho opery Liška Bystrouška zde stojí socha lišky Bystroušky. Liška má zlatý ocásek, a pokud se ho dotknete a budete si při tom něco přát, přání se vám do roka splní.

V průběhu celého roku se na hradě Hukvaldy pořádá také mnoho kulturních akcí s pestrým programem: hradní slavnosti a jarmarky doplněné hradním grilováním, slet čarodějnic, dětský den se spoustou soutěží, rytířské souboje, netradiční prohlídky hradu s průvodcem, strašidelný večer zakončený nočním ohnivým vystoupením a další. Hrad Hukvaldy také každoročně hostí Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy.


Podrobné informace

Adresa: Hukvaldy,
GPS: 49.62039722, 18.22798611
tel.: 420 596 126 067
e-mail: hrad@janackovy-hukvaldy.cz
web: www.janackovy-hukvaldy.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

DDM Bojkovice - oslava Dne dětí

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »