Botanicus - historické centrum a zahrady


Ukázat na mapě +420 325 551 235        botanicus@botanicus.cz  |  www.botanicus.cz
Botanicus - historické centrum a zahrady
Botanicus - historické centrum a zahrady, Zdroj: www.botanicus.czBotanicus - historické centrum a zahrady, Zdroj: www.botanicus.czBotanicus - historické centrum a zahrady, Zdroj: www.botanicus.czBotanicus - historické centrum a zahrady, Zdroj: www.botanicus.czBotanicus - historické centrum a zahrady, Zdroj: www.botanicus.cz

Poznejte a vyzkoušejte si tradiční lidová řemesla v historickém centru řemesel a umění v Ostré! Odpočinout si poté můžete v bylinných zahradách, kde se nachází také koutek s hospodářskými zvířaty.

Historické centrum řemesel a umění je místem připomínajícím zapomenutá lidová řemesla a zároveň místem, kde se bude líbit nejen dětem. Návštěvníci zde mají možnosti seznámit se s tradičními řemesly, a to nejen prostřednictvím ukázek – do mnoha činností se mohou také sami zapojit! Každý návštěvník si tak může vlastnoručně vyrobit svíčku, mýdlo, ruční papír či provaz. Dále je možné prohlédnout si dílnu a práci dráteníka, hrnčíře nebo loutkaře. Výrobky místních řemeslníků je pak možné zakoupit na středověkém tržišti. Platí se zde však, stejně jako v celém areálu, zvláštní měnou – groši, které si můžete směnit v pokladně. Oblíbenou atrakcí je také lukostřelnice a rýžoviště zlata. Kromě historického centra jsou součástí areálu zahrady, které můžete využít k odpočinku. Kromě bylinné zahrady zde narazíte na zeleninovou a orientální zahradu, sad ovocných dřevin, relaxační zahradu, levandulové pole, sbírku dřevin v arboretu a dokonce i bludiště. Své místo zde mají také včelí úly a koutek s hospodářskými zvířaty, kde žijí slepice, králíci, kozy, husy, kachny, pštros, krocan a další zvířata. Nenechte si ujít ani speciální historické slavnosti, během kterých uvidíte v akci nejen řemeslníky, ale také sokolníky, divadelníky, hudebníky a tanečníky. Do celého areálu platí zákaz vstupu se psy.

Podrobné informace

Adresa: Ostrá 8, Ostrá,
GPS: 50.1800099999, 14.8936813888
tel.: +420 325 551 235
e-mail: botanicus@botanicus.cz
web: www.botanicus.cz

Hodnocení


Botanicus - historické centrum a zahrady - školní exkurze

Botanicus - školní exkurze

Botanicus - školní exkurze

Kromě návštěvy našich zahrad a Historické vesnice máme připravené programy pro mateřské školy a základní školy (první stupeň a druhý stupeň). Při našich výkladech pro děti a studenty představujeme spojení tří základních principů: ekologického pěstování kvalitních surovin, jejich zpracování a posléze samotné výrobky.

Ostrá

Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Keramický ateliér Hany Šimkové

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »