Botanická zahrada hlavního města Prahy


Ukázat na mapě  pbz@botgarden.cz  |  www.botgarden.cz
Botanická zahrada hlavního města Prahy
Botanická zahrada hlavního města Prahy, Zdroj: www.botgarden.czBotanická zahrada hlavního města Prahy, Zdroj: www.botanicka.czBotanická zahrada hlavního města Prahy, Zdroj: www.botanicka.czBotanická zahrada hlavního města Prahy, Zdroj: www.botanicka.czBotanická zahrada hlavního města Prahy, Zdroj: www.botanicka.cz

V botanické zahradě je v každém ročním období co k vidění! Nejznámější částí zahrady je tropický skleník Fata Morgana, kde v průběhu roku kvetou orchideje a na jaře poletují motýli. Trávníky botanické zahrady lze využít třeba k piknikům.

Botanická zahrada se nachází v krásné přírodě Trojské kotliny. Po celý rok zde návštěvníci mohou pozorovat různé druhy rostlin ze všech koutů světa. Vybrat si můžete z několika návštěvnických okruhů:

Skleník Fata Morgana

Skelník Fata Morgana je nejznámější částí botanické zahrady. Jedná se o unikátní moderní skleníkovou stavbu s expoziční plochou 1750 m2, kde najdeme rostlinstvo tropického i subtropického klimatického pásma. Rostliny pozoruhodných barev a tvarů jsou rozmístěny ve třech samostatných částech s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu. Návštěvníci tak mohou projít australským bušem či tropickým deštným pralesem, obdivovat flóru z ostrova Madagaskar, z jižního Mexika, několika oblastí Afriky a dalších koutů světa.

Expozice jsou oživeny šestimetrovým vodopádem a dvěma velkými sladkovodními akvárii, obydlenými tropickými rybami a dalšími vodními živočichy. Chlazená část skleníku přibližuje drsné prostředí vysokých hor. Díky kvalitnímu ozvučení uslyšíte během prohlídky více než 80 živočichů, zaskočí vás bouřka nebo tropický liják. Skleník je otevřen celoročně a všechny cesty ve skleníku jsou bezbariérové.

Venkovní expozice

Také venkovní expozice, rozkládající se na ploše téměř 25 hektarů, je otevřena po celý rok. Venkovní expozice je rozdělena do několika tematických částí. Japonské zahradě dominuje jezírko s ostrůvkem ve tvaru želvy, obklopené bambusovým hájem, japonskými javory a rododendrony. Pivoňková louka se sbírkou pivoněk a magnolií je efektní zejména na přelomu března a dubna. Mokřad je expozice tvořená zahradním rašeliništěm a jezírkem, kde uvidíte vodní, bahenní i masožravé rostliny, na jaře také žáby a čolky. V části nazvané Severoamerická polopoušť rostou různé druhy kaktusů a sukulentů. Na trávníky botanické zahrady (kromě Japonské zahrady) lze vstupovat, polehávat na nich a používat je k piknikům. Na louce nad Mokřadem jsou dokonce připravena dřevěná lehátka k příjemnému poležení a odpočinku.

Vinice sv. Kláry

Součástí botanické zahrady je také památkově chráněná vinice s vinařskou naučnou stezkou pro širokou laickou i odbornou veřejnost. Z této části zahrady se nabízí pěkný výhled na panorama města. Další naučná stezka prochází přírodním areálem nad botanickou zahradou.


Podrobné informace

Adresa: Nádvorní 134, Praha,
GPS: 50.122092, 14.414136
e-mail: pbz@botgarden.cz
web: www.botgarden.cz

Hodnocení


Botanická zahrada hlavního města Prahy - školní exkurze

Botanická zahrada Praha - Program pro školní skupiny

Botanická zahrada Praha - Program pro školní skupiny

Školní skupiny si mohou objednat výukové programy zaměřené zejména na botaniku. Pomocí pracovních listů doplněných výkladem průvodce se žáci seznámí s tropickými rostlinami skleníku Fata Morgana i rostlinami na venkovní expozici Areálu JIH. Výklad je možné zaměřit tématicky podle probírané látky nebo podle individuálních požadavků skupiny. Výklad je žákům podáván poutavou formou a je přiměřený jejich věkové kategorii.

Praha

Jak se Vám líbilo ...

22.03.2012blanka bartsch forstova
Kdy a kde pokvete letos leknin vikrotie kralovska Dekuji za zpravu
Hodnocení: 0


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

MODRÝ TYGŘÍK s.r.o - Plavání dětí od 4 měsíců do 6 let v Hotelu Smíšek Praha

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Táborová základna Kolčava

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »