Zajímavosti, aktuality

DIDRIKSONS1913 – počasí není důvod


Jak správně oblékat děti do nepříznivého počasí?
DIDRIKSONS1913 – počasí není důvodDIDRIKSONS1913 – počasí není důvodDIDRIKSONS1913 – počasí není důvodDIDRIKSONS1913 – počasí není důvod
 
Tuto otázku si klade většina rodičů v obavách z nachlazení jejich dítěte. Odpověď je přitom jednoduchá. Použít stejný osvědčený systém jako u dospělých, tzn. vrstvit. Tento jednoduchý způsob umožňuje dítě oblékat a svlékat podle aktuálního stavu počasí (teploty, srážek, …..).
 
Obvyklé je využití třech vrstev – spodního prádla, termoizolační vrstvy a svrchního oblečení. Co se týká materiálu, ze kterého jsou tyto vrstvy vyrobeny, zapomeňte na příjemnou bavlnu. Pro zvýšenou fyzickou aktivitu jak Vaši, tak Vašeho dítěte, je bavlna nevhodná, protože snadno absorbuje pot, který neposouvá do další vrstvy, ale naopak jej zadržuje a způsobuje pocit mokra a chladu. To může vést až k následnému nachlazení. Zvolte raději tzv. funkční materiály, mezi které patří např. polyester, polyamid, vlna aj., které mají schopnost udržet optimální teplotu těla tím, že pot absorbují a rychle jej odvádí do další vrstvy až nakonec úplně pryč od těla dítěte. Tím Vaše dítě zůstane v suchu, teple a tedy i v dobré náladě. Naplno si společně s Vámi užije pobyt venku i v nepříznivém počasí.
 
Oblékání ve vrstvách
 
1. vrstva - funkční prádlo (a ponožky) – odvádí pot od pokožky a zajišťují optimální mikroklima, nosí se přímo na tělo. Prádlo by mělo být příjemné, vyrobené z vysoce elastického a jemného materiálu, který nevyvolává alergické reakce. Upřednostňují se ploché švy, které nedráždí pokožku – dětské termoprádlo UNDI
 
2.  termoizolační vrstva – udržuje tělesnou teplotu a podílí se na transportu vlhkostí dále od těla. Lze použít několik vrstev podle aktuální potřeby dítěte a teploty venkovního prostředí.
- fleecové mikiny, tepláky – Grady, Monte, Corey
 
3. svrchní oblečení –  chrání tělo před nepříznivými vnějšími vlivy (vítr, déšť, sníh a mráz) a zároveň dokončují transport vlhkosti. Zimní modely mohou být zateplené dutým vláknem pro zvýšení termoizolace těla. Preferujte modely s lepenými švy, které zajistí naprostou voděodolnost modelu.
-  bundy, kalhoty, kombinézy – Kilimanjaro, Camden, Jesse,
 
Kolekce Kids zahrnuje širokou nabídku funkčního dětského oblečení ve velikostech od 60 do 130 cm.
 
 
 Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Naučná stezka Radegast

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Šťastná země Radvánovice - Zahrajem si na vojáky

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Naučná stezka Rejvíz – Restaurace Rejvíz

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »