Zajímavosti, aktuality

Školní výlet - Potěšte své žáky hned na začátku školního roku!


Co takhle zpříjemnit vašim žákům a studentům první týdny, kdy opět musí usednout do školních lavic? Hlavy budou mít plné zážitků z dovolených a výletů, tak proč jim nedopřát ještě jeden výlet, do kterého se ukryje také trocha poučení a vzdělání!
Školní výlet - Potěšte své žáky hned na začátku školního roku!Školní výlet - Potěšte své žáky hned na začátku školního roku!Školní výlet - Potěšte své žáky hned na začátku školního roku!

Vhodné cíle pro vaše školní výlety, včetně popisu jednotlivých programů pro školy a dalších užitečných informací, najdete na našem portálu Jedtesdetmi.cz v sekci Školní exkurze. Zde jsme pro vás vybrali tři nejatraktivnější speciální programy pro školy na měsíc září:

 

Podzimní šťastné dny (Radvánovice, Liberecký kraj)
5. – 16. 9. 2011
Přírodní areál Šťastná země v Radvánovicích je sám o sobě doslova rájem pro děti, navíc se zde často konají nejrůznější originální doprovodné programy a v neposlední řadě také programy pro školy. Jedním z nich jsou právě Podzimní šťastné dny s podtitulem Toulky po světadílech, které se konají 5. až 16. září 2011. Pro žáky mateřských a prvního stupně základních škol je během těchto dnů připraveno zábavné dopoledne se soutěžním putováním po světadílech, které probíhá následovně: skupinky dětí se postupně vydávají na přibližně hodinovou cestu lesem a údolím po dobře značené stezce, na které na ně čeká šest stanovišť (Evropa, Asie, Amerika, Afrika, Austrálie, Antarktida) se soutěžními úkoly. Zbytek dopoledne i celé odpoledne jsou potom dětem k dispozici všechny atrakce v areálu, včetně Geoparku a vzduchových trampolín. Po domluvě je možné zajistit také stravování. Více informací na www.stastnazeme.cz.

 

Život na Velké Moravě „Týden pro školy“ (Archeoskanzen Modrá, Zlínský kraj)
12. – 16. 9. 2011
Už samotná návštěva archeologického skanzenu v Modré bude pro vás i vaše žáky opravdovým zážitkem! Jedná se o velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví z 9. století, představující život obyvatel Velké Moravy. Při návštěvě tohoto skanzenu se tedy vrátíte o mnoho staletí zpět a přesvědčíte se, jak se žilo našim dávným předkům. Během speciálního programu pro školy s názvem Život na Velké Moravě, který se uskuteční ve dnech 12. – 16. září 2011, budete mít možnost poslechnout si odborný výklad a dozvíte se například, že stavby, které tvoří toto staré sídliště, byly vybudovány na základě archeologických nálezů z oblasti středního Pomoraví, a tedy co nejvíce odpovídají skutečnosti. Program je doplněn o ukázky dobového života a ukázky řemesel, z nichž některá je možné si vyzkoušet. Více informací na www.archeoskanzen.cz.

 

Speciální programy pro školy na hradě Šternberk (Olomoucký kraj)
12. – 14. 9. 2011
Hrad Šternberk v rámci Dnů evropského dědictví 2011 připravil pro žáky, studenty i učitele speciální zářijové programy pro školy. Tyto programy propojují návštěvu hradu Šternberk, jednoho z nejstarších hradů severní Moravy, s dalšími aktivitami, včetně ukázek řemesel. Součástí akce je prezentace učebních oborů řemeslných škol Olomouckého kraje, návštěvníci budou mít tedy možnost vidět práci cukrářů, řezbářů i kovářů. Více informací na www.hrad-sternberk.cz.

 

 

Další inspiraci pro vaše školní výlety a exkurze a mnoho dalších užitečných informací pro cestování s dětmi, včetně neustále aktualizované databáze dětských akcí, najdete na www.jedtesdetmi.czKompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Mariánská Týnice - Loutkové divadlo

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »