Zajímavosti, aktuality

3 řecká letoviska, kde si užijete dovolenou s dětmi


Chystáte se na rodinnou dovolenou s dětmi? Navštivte pohádková místa v Řecku. Nechte se hýčkat průzračnou vodou, krásnými plážemi, ostrovy, jeskyněmi, malebnými městečky a vesničkami, historií i kulturou. Věnujte se vodním sportům a načerpejte novou energii na celý rok.
Rhodos_Stegna.JPGZakynthos_Limni_Keri.jpgLefkada_Vassiliki.JPG

Rhodos – letovisko Stegna

Přímořská vesnička Stegna leží na východním pobřeží ostrova Rhodos, 4 km od druhého největšího města na ostrově - Archangelos a 35 km od hlavního města Rhodos. Čekají vás krásné, písčito-oblázkové pláže, příjemné taverny, bary a obchody. Na pláži jsou k dispozici za poplatek lehátka a slunečníky. Na severu a jihu od Stegny jsou za kamennými útesy útulné pláže. Ráno mimo neděli jezdí autobus do Rhodosu. Lze si pronajmout i auto či moped.

Nádherné pláže jsou třeba Tsambika, Agati, Charaki. Mořské jeskyně přístupné jen z moře lze prozkoumat na zapůjčeném motorovém člunu i bez licence. Ze Stegny denně jezdí loď do úchvatného Lindosu. Vesnici Archangelos s tradičními, barevnými domky zdobenými keramikou z Lindosu vévodí kostel Archanděla Michaela se zvoničkou z roku 1845.

Užijete si zde skvělou dovolenou v Řecku s dětmi!

Lefkada – letovisko Vassiliki

Přímořské městečko Vassiliki leží na jihu ostrova Lefkada v zeleném údolí. Je rájem surfařů, ideálním letoviskem pro rodiny a tou pravou oázou odpočinku. Oblázkovo-písečná kilometrová pláž má pozvolný vstup do vody. Pronajmout lze slunečníky i lehátka. Je zde i několik útulných pláží na východním pobřeží za městem. Z malebného přístavu vyplouvají výletní lodě i rybářské bárky.

Vydat se můžete k ostrovům Kefalonie a Ithaka i na pláže na východním i západním pobřeží. Lodě jezdí na pláže Egremni a Porto Katsiki. Nejblíže je pláž Agiofilli, na kterou doplujete za 10 minut a pěšky se tam dostanete za 45 minut. Okouzlí vás obchůdky, bary, cukrárny, kafeniony a taverny. Vassiliki je plné vodních sportů a je zde i přístaviště pro jachty. Předměstím je 2 km vzdálené Ponti.

Zakynthos – letovisko Limni Keri

Krásná vesnička Limni Keri leží na jihu ostrova Zakynthos, kousek od Národního mořského parku. Čeká vás výhled na moře s ostrovem Marathonisi a nádherné východy slunce. V úrodném údolí se pěstuje zelenina, olivy a chovají se domácí zvířata. Podél promenády jsou taverny, restaurace, bary, obchody, kavárny, cukrárny a pekárna. Autobus jezdí 2x denně i do hlavního města Zakynthos.

Vstup do moře je pozvolný, vhodný i pro děti. Lze si pronajmout slunečníky a lehátka. Krásná písečno-oblázková pláž zastíněná tamaryšky získala ocenění Modrá vlajka. Zakynthos patří mezi 4 nejlepší potápěčská místa Evropy. Využít lze výletní loďky, nebo si pronajmout motorový člun. Pohádková pláž je na ostrově Marathonisi, krásná pláž Marathia leží 3 km od přístavu a jižní mys Keri zase ukrývá mořské jeskyně s průzračnou vodou. Na zeleném pahorku, 5 km od Limni Keri, leží vesnička Keri s kamennými domky, úzkými uličkami, sirnými prameny a největší řeckou vlajkou na světě.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »