Zajímavosti, aktuality

Dovolená nesplnila vaše očekávání? Můžete ji reklamovat.


Cestovní kancelář nebo agentura vám naslibovala hory doly, ale skutek utek? I to je bohužel realita cestování, je ale dobré vědět, že vaše nepohodlí můžete zpětně reklamovat. Reklamace vám může vynést 5-50 % z ceny zpět. Ty pak můžete využít třeba na příští cesty.
Reklamace dovolené.jpg

Je si ale třeba dát pozor na to, co reklamujete. Ne na vše se reklamace dovolené vztahuje. Uplatnit ji můžete v případě že:

 • Vám byl poskytnut zcela jiný hotel.
 • Jste bydleli v zařízení s neodpovídajícím počtem hvězdiček.
 • Jste měli zkažené jídlo nebo nižší penzi.
 • Vás obtěžoval hluk a zápach.
 • Hygienické podmínky byly nevyhovující – špinavý bazén nebo pláž, plíseň nebo otravný hmyz na pokoji.

Ale pozor! Nic nenechávejte náhodě a vše řešte, co nejdříve. Ideálně hned po návratu z dovolené, od té doby máte totiž jen 30 dní reklamaci uplatnit.

Počasí neovlivní ani cestovní kancelář.

Zkažená dovolená vlivem počasí nebo neočekávaná nemoc cestujících. I to se může stát. Mějme ale na paměti, že ne za vše může cestovní kancelář, proto je potřeba rozlišovat oprávněnost nároku.

Důkazy, důkazy a ještě jednou důkazy!

Přestože je reklamovaných dovolených rok od roku více, dokázat oprávněnost nároku bývá často velmi obtížné. A jak jistě víme, bez důkazů ničeho nedosáhneme. Je proto potřeba na případnou reklamaci myslet již v dovolenkové destinaci. Očekávat totiž od cestovní kanceláře, že vám po návratu z dovolené s důkazy pomůže rozhodně nečekejte, přeci jenom po nich chcete zpět peníze.

Jak ale správně takové důkazy obstarat? Ideálním a samozřejmě nabízejícím se příkladem jsou fotografie a videa, které věrně dokumentují nastalou situaci. Nezapomínejte však, že z přiložených důkazů MUSÍ být zřejmé, co na fotografii je, a kde se nacházíte. Proto je ideální, například při nahrávání hluku, zaznamenat také okolí hotelu nebo jeho vnitřní prostory. Obdobně to platí u pořizovaných fotografií. Pamatujte, že kvantita důkazů je sice fajn, ale KVALITA je důležitá!

Nezanedbatelným nosičem důkazů mohou být také očití svědci. Krásným příkladem jsou tomu třeba výpovědi ostatních cestujících při otázce nekvalitní nebo nedostatečné stravy, špinavých pláží nebo hmyzu na pokoji.

Jak od cestovní kanceláře získám peníze?

V dnešní době se touto problematikou zabývá několik společností. Podívejme se třeba na firmu Vaše nároky.cz, která veškerou komunikaci s cestovní kanceláří udělá za vás. Vše navíc zadáte z pohodlí domova a uspořený čas můžete využít například pro hledání další dovolené.

 Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Táborová základna Kunkovice u Čachrova

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Fort Hary - Zlatokopové

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Řeka Mumlava s vodopádem

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky ť