Zajímavosti, aktuality

Orlickými horami po stopách místních strašidel


Orlické hory leží na severovýchodě Čech, kousek za Hradcem Králové. Najdete tu krásnou, neporušenou přírodu a množství historických památek jako jsou zámky v Náchodě, Novém městě nad Metují či Rychnově nad Kněžnou nebo hrad Kuks či pevnost Josefov. Návštěvou těchto míst však většinou nejmladší ročníky neohromíme. Děti se mnohem raději vydají do říše pohádek, tajů a záhad a i těch najdeme v Orlických horách celou řadu.
Orlickými horami po stopách místních strašidelOrlickými horami po stopách místních strašidelOrlickými horami po stopách místních strašidel

Kačenka a Rampušák ručí za váš příjemný pobyt

Pokud se chystáte do Orlických hor, měli byste vědět, že vstupujete do území ovládaného dobrými strašidly. Od září do března bdí nad krajem zimní patron – Rampušák. Na jaře od něj žezlo převezme Kačenka. Setkat se s nimi můžete právě v září a březnu, kdy skutečně slavnostně sestupují z hor a předávají si žezlo vlády. Na jejich pomocníky tu ale narazíte při svých putováních celoročně. Podívejte se na nabídku slev na pobyty a vyrazte s dětmi pozdravit Kačenku ještě dnes!

Pohádkový les Včelný

Ve Včelném nedaleko Rychnova nad Kněžnou je pro vás i vaše ratolesti připraven celý pohádkový les. Trasa je dlouhá zhruba 5 km a najdete na ní celkem 26 zajímavých zastávek. Každé z nich je spojeno s nějakou zajímavou postavou místních lesů, ať už strašidlem nebo i reálně žijící osobou. O tajuplné příběhy a zábavu tu rozhodně není nouze.

Náš tip! Ubytovat se můžete přímo v nedalekém Rychnově nad Kněžnou. Najdete v něm celou řadu menších či větších hotelů a využít můžete také bohatou nabídku wellness pobytů. Vyhlášené jsou například pivní koupele v hotelu Panský dům.

Bubákov a Pohádkov na zámku Potštejn

Zámek Potštejn nenabízí jen tak ledajaké prohlídkové okruhy. Mimo klasické trasy po zámeckých interiérech se tu totiž můžete vydat i do Pohádkova nebo Bubákova. Ten najdete ve sklepení zámku a garantujeme vám, že vaše dítka budou minimálně do večera hodná. Zajímavé jsou také hrané prohlídky v barokních kostýmech a pro dospělé i noční prohlídky. Na nich se dozvíte více z nočního života zámeckých pánů v 18. století.

Vstupné do Pohádkova činí pro letošní rok 40,- Kč na osobu, Bubákov potom 110,- Kč. Běžné vstupné do zámku činí 90,- Kč a rodiny s dětmi mají nárok na rodinné vstupné. Nezapomeňte děti odměnit za statečnost a trpělivost v zámecké cukrárně.

Za Kačenkou, paní z Deštného v Orlických horách

Pokud se chystáte přímo za blonďatou Kačenkou, měli byste se rozhodně vydat přímo do jednoho z největších středisek Orlických hor, Deštného. Právě odtud totiž Kačenka pochází. Děti určitě zaujme místní lanový park, kde se mohou vyřádit na speciálním dětském okruhu. Díky bungee trampolíně, dětské lanovce a pískovišti se skluzavkou určitě zapomenou i na případný neúspěch s hledáním místní patronky. Ta přeci jen z hor nesestupuje každý den.

Vyrazte na dovolenou se slevou! Pokud přemýšlíte, jak odlehčit své peněžence tak, aby zbylo třeba na vstupné do hradů a zámků, podívejte se na nabídku slev na portálu Pepa.cz. Ten se zaměřuje nejen na výhodné pobyty v Čechách i zahraničí, ale nově také na módu nebo zboží. V této kategorii můžete levně nakoupit třeba hračky pro děti nebo outdoorové vybavení.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »