Zajímavosti, aktuality

Jak zabavit děti na dlouhých cestách?


Určitě to znáte sami znáte, ať už z animovaného filmu o zlobrovi a jeho zvířecím kamarádovi (ano, mluvíme o Shrekovi) nebo jste to zažili na vlastní kůži. Řeč je o nejoblíbenější dětské frázi na cestách: “Už tam budem!?”. Děti jsou často nedočkavé a opakovaným otázkám podobného typu se při cestování zkrátka nevyhnete. Aby jejich frekvence byla co nejnižší, přinášíme vám několik tipů jak zabavit děti na cestách.
children-4355469_1280.jpg

Pohodlná cesta je základ

První v řadě tipů jak lépe zvládnout děti na dlouhých cestách je využití pohodlné sedačky, která dětem cestu neznepříjemní. Vhodné je zvolit nějaký měkčí podsedák, který však musí mít všechny potřebné bezpečnostní certifikáty. Takovéto sedačky můžete nakoupit také na internetu a využít můžete kupony na Feedo.cz, aby byl váš nákup co nejvýhodnější.

Mobil a tablet… Je to dobré?

Moderní technologie nám problém se zabavením dětí velice usnadňují, je velice jednoduché a efektivní potomka posadit k tabletu nebo mobilnímu telefonu a nechat jej řídit si svoji zábavu sám. Je to však správně? To že se jedná o nejjednodušší cestu neznamená nutně, že je správná. Když se však už k zabavení dětí mobilem či tabletem uchýlíte, je dobré si předem ujasnit pravidla jak dlouho mohou děti na těchto zařízeních strávit. Nové mobilní telefony s Androidem nabízejí například možnost rodičovského zámku.

Kromě jasně vymezené doby používání telefonu nebo tabletu je dobré také využít tento čas nějak efektivně a nasměrovat děti k využívání aplikací, které jsou zábavné i naučné. Příkladem takovéto aplikace pro trochu straší děti může být Duolingo.

Karty a přenosné hry

Karty a společenské hry jsou jeden z nejlepších způsobů jak zabavit děti na dlouhých cestách a jak je také něco naučit. Spousta her pomáhá rozvíjet logické uvažování nebo pomáhat se sociálními interakcemi, tyto dovednosti se dětem jistě budou hodit!

Tip: Stejně jako dětské sedačky, i karty a hry můžete koupit přes internet a to dokonce levněji. Stačí využít některou ze slev do internetových knihkupectví. Například kupon a slevu na Albatros.

Aktivity

Aktivity pomáhají se sociálními a vyjadřovacími dovednostmi dětí zábavnou a nenásilnou formou. Hra je velice populární a existuje ve spoustě variant, včetně cestovní. Hru můžete zakoupit ve většině knihkupectví, včetně Albatros media.

Bang!

Již legendární hra Bang! je mezi dětmi jednou z těch nejoblíbenějších. Zároveň však nutno podotknout, že zvládnutí hry není nejjednodušší. Pokud se do hry zahrne i řada rozšíření, kterých se základ Bang! za roky dočkal, stává se tato karetní hra poměrně obtížnou. Po několika hrách ji však jistě zvládnou i menší děti.

Žolík

Žolík je klasická karetní hra, která pomáhá s logickým uvažováním a hlavně bude děti bavit. Pravidla hry jsou sice obsáhlá, ale zato jednoduchá. Po několika cvičných hrách ji jistě zvládnou i menší děti. Správná pravidla Žolíku jsou jasně daná, spousta lidí si však pravidla upravuje a ve výsledku tak existuje spousta verzí hry Žolík.

Drobné hry

Pokud po ruce nemáte žádnou hru a mobil ani tablet nechcete dítěti již dávat, nabízí se také celá řada drobných her.

Slovní fotbal

Kdo by slovní fotbal neznal, že? Přitom se jedná o pro děti zábavnou hru, při které si dokáží až neuvěřitelně zlepšit a zvětšit slovní zásobu.

Kudy jsme jeli?

Zkuste dítě zaměstnat děním venku. Ať sleduje značky měst a vesnic, kude jedete a zapisuje si je. Vaši ratolest to spolehlivě (alespoň na chvíli) zabaví a jako bonus si procvičí čtení a získá přinejmenším malé povědomí o vaší cestě.

Dělejte přestávky

Přestávky jsou při dlouhých cestách velice důležité, pokud tedy jedete autem a je to možné, dělejte pravidelné přestávky, aby si dítě mohlo protáhnout nohy a trochu se občerstvit. Cesta nebude tak jednolitá a pro děti se rázem stane lépe snesitelnou.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Legoland Německo

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Program pro rodiče s dětmi v Museu Kampa - Pohyb v umění aneb pojďme se dívat abstraktně!

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Sardinie - Costa Paradiso - Vycházka podél skalnatého pobřeží

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »