Zajímavosti, aktuality

Co v žádném případě nesmíte zapomenout vzít dětem do letadla?


Cestování s dětmi je náročnější než cestování bez nich. Kdo to nezažil, nepochopí. Rodiče se často a dlouho rozmýšlí, zda si už mohou s dítětem dovolit cestovat dál než za hranice naší vlasti. Když víte jak na to, není to tak strašné. Poradíme vám, jak s dětmi zvládnout i cestu letadlem tak, abyste ji ve zdraví přežili jak vy, tak vaši spolucestující.
Letadlo.jpg

Mnoho rodičů se k cestování spolu s jinými lidmi odhodlává velmi dlouho. Důvodem je neposednost dětí a to, že cestování s nimi je prostě adrenalin. Najít společnou řeč mezi cestujícími s dětmi a těmi, kdo si přejí klid, je někdy nemožné.

Létání s kojenci

Kdo už letadlem někdy letěl, ten ví, že i s malými dětmi rodiče létají. A to i přesto, že pro děti mladší jednoho roku to není úplně dobré. Někdy ale není zbytí. Třeba když se rodiče stěhují z pracovních důvodů.

Pak nezbývá, než usednout do letadla i s malým kojencem. Ideální je ale počkat do doby, než bude starší 3 měsíců. Přetlak a stres prostě udělají své. Některé aerolinky dokonce mají nastavený věkový limit, odkdy může kojenec na palubu letadla.

Věděli jste, že ani maminky nemohou cestovat letadlem hned po porodu? Z důvodu minimalizace zdravotních rizik mohou do letadla nasednout novopečené maminky až po ukončení šestinedělí.

Co pro kojence do letadla?

Když už se pro cestu letadlem s kojencem rozhodnete, pak vás jistě potěší, že děti do dvou let cestují buď zdarma, nebo jen za malý poplatek. Během startu, přistání a dalších situací (kdy i dospělí jsou připoutání bezpečnostním pásem) ale musí být dítě připoutané. Buď si jej rodič vezme na klín a připoutají se speciálním pásem, nebo můžete využít dětskou autosedačku, která je určena i k použití v letadle.

Kromě toho, dítě do dvou let nemá nárok na odbavené zavazadlo. Kočárek je většinou ale přepravován zdarma. Před odbavením ho dobře zabalte, aby se nepoškodil. Nebo si s sebou vezměte jen takový, který si můžete vzít na palubu a odbavit jej jako příruční zavazadlo. Ujistěte se ale, že vám to aerolinky umožní.

V opačném případě vám bude kočárek k dispozici až do samotného nástupu na palubu. Tehdy jej předáte letušce, která ho uschová do podpalubí a po přistání vám ho zase hned připraví k použití.

Náš tip: Máte doma šátek nebo ergonomické nosítko? Vezměte ho s sebou. Dítě se ve vaší blízkosti bude cítit bezpečně a vy budete mít volné ruce.

Informujte aerolinky, že cestujete s malým dítětem

Když tak učiníte včas, ušetříte si čas a nervy. Většina společností vám totiž umožní přednostní nástup do letadla. Možná vám i nabídnou použití dětské postýlky během letu.

Jídlo pro dítě

Maminky, které kojí to mají jednodušší. Kdo takové štěstí nemá, nebo je dítě starší, může s sebou vzít dětskou výživu. Množství přizpůsobte délce cesty. Můžete s sebou vzít i tekutou výživu (nepodléhá omezení). Počítejte ale s tím, že vám ji při odbavování zkontrolují.

Nebojte se požádat ani o ohřátí stravy. Pokud to je možné, palubní personál vám jistě rád vyhoví.

Čtěte také: Co vás čeká a nemine při cestování s dětmi?

Letadlem se staršími dětmi

Když se na cestu vydáte se staršími dětmi, přibalte do příručního zavazadla pastelky, knížku, tablet nastavený v módu letadlo, nějakou hru a věci, které je dokáží zabavit.

Skvělý je také hudební přehrávač. Pusťte dětem do uší pohádku, dejte jim polštářek. Třeba se během letu prospí.

Cestování s malými dětmi je sice mnohdy náročné, na druhou stranu je také zdrojem zážitků. Užívejte si jich plnými doušky. A vězte, že mnohé děti zvládají cestu letadlem lépe než někteří dospěláci.Kompletní seznam zajímavostí, aktualit


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Lanové centrum Baldovec - programy pro školy

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Tiské stěny

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »