Zubačka Tanvald - Kořenov


Ukázat na mapěwww.zubacka.cz
Zubačka Tanvald - Kořenov
Zubačka Tanvald - Kořenov, Zdroj: www.zubacka.cz

Jediná ozubnicová železnice v České republice je zároveň nejstrmější tratí u nás. Ve vybraných termínech se zde pořádají nostalgické jízdy historickými vlaky, ve kterých vás průvodčí v historické uniformě odbaví lepenkovou jízdenkou…

Trať Tanvald – Kořenov – Harrachov, postavená v roce 1902, je jedinou ozubnicovou tratí v České republice. Díky sedmikilometrovému úseku mezi Tanvaldem a Kořenovem je navíc nejstrmější železnicí v Česku – trať zde překonává výškový rozdíl 235 metrů!

Železniční společnost Tanvald pořádá na ozubnicové trati Tanvald – Kořenov – Harrachov i v jejím okolí každoročně mnoho nostalgických jízd. Při těchto jízdách jsou vypravovány zvláštní vlaky, tažené historickými lokomotivami, ve kterých vás průvodčí v historické uniformě odbaví historickou lepenkovou jízdenkou. Zařazen bývá také barový vůz. Ve stanici Kořenov obvykle probíhá bohatý doprovodný program.

Termíny nostalgických jízd včetně jejich programu jsou k dispozici na webu zubačky (www.zubacka.cz). Chcete-li se dozvědět o zubačce více, navštivte Muzeum ozubnicové dráhy, které je umístěno v budově bývalé železniční stanice Kořenov. Historii zubačky dokumentují fotografie i zajímavé modely. Nejcennějším exponátem je kus kolejí i s ozubnicí a ozubeným kolem z lokomotivy.


Podrobné informace

Adresa: Kořenov,
GPS: 50.770131, 15.365649
web: www.zubacka.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení