Výstup na Kralický Sněžník


Ukázat na mapě
Výstup na Kralický Sněžník
Výstup na Kralický Sněžník, Autor: Edita SurzynováVýstup na Kralický Sněžník, Autor: Edita SurzynováVýstup na Kralický Sněžník, Autor: Edita SurzynováVýstup na Kralický Sněžník, Autor: Edita SurzynováVýstup na Kralický Sněžník, Autor: Edita Surzynová

Výstup na Králický Sněžník ( 1424 m.n.m. ) je pěknou středně náročnou túrou. Na trase se nachází spousta vodopádů i přírodně zajímavých míst. Celková trasa tam i zpět 16 km.


Kralický Sněžník je osamoceně stojící masív na pomezí Rychlebských hor a Orlických hor. Nejvyšším vrcholem tohoto masívu je stejnojmenná hora. Králický Sněžník je velmi často opomíjenou turistickou lokalitou, díky tomu, že leží ve stínu pohoří věhlasného jména Jeseníky. Vrchol Králického Sněžníku sloužil do roku 2007 jako oficiální přechod do Polska.

Nejkratší trasa s nejmenším převýšením začíná v obci Stříbrnice, do které jsme se dostali od města Jeseník. U kostela jsme zabočili na žlutou značku, která nás dovedla na konec obce a odtud jsme pokračovali prudce vzhůru kolem lyžařského vleku k chatě Návrší. Od chaty jsme šli lesní cestičkou přes rokli potoka Stříbrňák k rozcestí pod Adéliným pramenem.

Z rozcestí vede trasa po modré a červené značce přes sedlo pod Králickým Snežníkem až k rozcestí u Sněžné chaty.

Dále jsme prošli kolem sošky slůněte k prameni řeky Moravy. Poté co jsme se osvěžili několika hlty ledové horské vody jsme vyrazili do závěrečného finále. I když je stoupání prudké za chvíli jsme stáli na vrcholu hory.

Dříve tu stála rozhledna, ze které tu bohužel dnes jsou jen rozvaliny. Asi 500 m pod vrcholem se nachází kamenné moře tzv. Vlaštovčí kameny. Překvapil nás výhled na celý hřeben Hrubého Jeseníku a Orlických hor. Za dobré viditelnosti lze spatřit i Olomouc, Krkonoše a Beskydy.


Podrobné informace

Adresa: Staré Město - Stříbrnice,
GPS: 50.1789542, 16.9027089

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Rodinný penzion Veverčí Dvůr - Roseč

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »