Vycházka s kočárkem cestou zlatokopů


Ukázat na mapě
Vycházka s kočárkem cestou zlatokopů
Vycházka s kočárkem cestou zlatokopůVycházka s kočárkem cestou zlatokopůVycházka s kočárkem cestou zlatokopůVycházka s kočárkem cestou zlatokopůVycházka s kočárkem cestou zlatokopů

Kašperské Hory jsou malebné šumavské městečko, které se může stát výchozím bodem Vašich výletů do okolí. A pokud zrovna cestujete s kočárkem, není to žádný problém. Výběr nenáročných tras je opravdu veliký. Můžete se například vydat Cestou zlatokopů.


 • Délka trasy: 7 km
 • Typ trasy: pro pěší a cyklisty
 • Začátek a konec trasy: Náměstí v Kašperských Horách

Z náměstí v Kašperských Horách sejdete od prvního informačního panelu po červené značce kolem kostela Panny Marie Sněžné - uctívané poutní místo s uzdravujícím pramenem – až do údolí Zlatého potoka. Cestou sledujte informační panely (stezka je značená zkříženými kladívky).

Na prvním rozcestí se dejte údolím Zlatého potoka proti jeho proudu. Dříve zde bylo živo. Pracovaly tady mlýny a továrna na sirky, poději na tzv. dřevěný drát. Zlatý potok vytváří půvabná zákoutí, značení Vás dovede pod skalní útvary s několika vchody k důlním dílům.

Pověsti vypráví o zdejším sídle krále skřítků a jeho přísné družině, která určovala hranici, za kterou horníci pod ztrátou života už nesměli vstoupit. Lesní pěšina nás dovede k asfaltové silnici a po ní ke štole Naděje. Kolem této štoly se odehrával spor mezi těžařskou firmou TVX Bohemia důlní a městem Kašperské Hory.

Pokud jste vyrazili s kočárkem, nepokračujete dále po naučné stezce, ale z údolí Zlatého potoka se vydáte po asfaltové silnici zpět do města (značení modré cyklotrasy). Můžete se zastavit na odpočívadle u křížku, hned vedle asfaltové cesty. Vlevo - krásné výhledy na Velký a Malý Kozí hřbet, vpravo - Chlum a Žďánov a před Vámi městečko Kašperské Hory. Posvačte na louce, přijdete-li začátkem léta, zavoní Vám k tomu modříny a louky plné zvonků a kopretin.

Při cestě zpátky stojí vpravo u cesty řada domků – říká se tu „Na Prádle„. Dříve to byla stavení chudých dřevařů, zateplená naštípanou loučí a doplněná chlívkem pro kozu nebo krávu. Některá ještě stojí skoro v původním stavu.

Pokud se rozhodnete v Kašperských Horách zůstat více dní, můžete strávit dovolenou s dětmi v Aparthotelu Šumava 2000, který je pro pobyty s dětmi jako stvořený. Vedle hotelu sídlí dětské centrum, kde Vám děti pohlídají hodné „hlídací tety“, zatímco vy si můžete na chvíli odpočinout. Součástí centra je i prostorná herna plná hraček, ze které budou děti určitě nadšené.

Pokud přijedete o letních prázdninách, můžete cestu kolem Zlatého potoka absolvovat jako dobrodružnou pohádkou stezku. Konkrétní termíny naleznete v kalendáři akcí: www.sumava-volnycas.cz/kalendar-akci.


Podrobné informace

Adresa: Kašperské Hory ,
GPS: 49.1436700, 13.5551153

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Zajímavá místa v okolí

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk

Kašperské HoryZobrazit všechna místa v okolí ...

Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Lanové centrum Buchlovice

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Kohútka

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  ŽONGLÉR o.s. - Příměstský žonglovací tábor v Areál TJ Božkov, Plzeň

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »