Rešovské vodopády


Ukázat na mapě
Rešovské vodopády
Rešovské vodopády, Autor: Pavel HúdekRešovské vodopády, Autor: Norber Požár, Zdroj: Volné díloRešovské vodopády, Autor: Pavel HúdekRešovské vodopády, Autor: Pavel HúdekRešovské vodopády, Autor: Pavel Húdek

Hluboké skalnaté údolí v podhůří Jeseníků v sobě ukrývá množství vodopádů, kaskád a peřejí, které zde vytvořila říčka Huntava. Přístup k vodopádům umožňují dřevěné můstky a lávky, je zde také několik vyhlídkových plošin. Nejkratší cesta k vodopádům vede z obce Rešov.

 • Délka trasy: 2 km od parkoviště z Rešova
 • Typ trasy:  trasa je vhodná jen pro pěší turistiku a je dobře upravená
 • Parkování: Rešov
 • Občerstvení:
 • Začátek a konec cesty: parkoviště Rešov Pokud by se někdo vydal z opačné strany Tvrdkova nebo Horního města je tato trasa o něco delší cca 5km a náročnější. Obě trasy nabízejí procházku nádhernou přírodou.
Národní přírodní památka Rešovské vodopády se nachází na říčce Huntavě, uprostřed lesů v krásné krajině jesenického podhůří. Říčka Huntava v této oblasti vyhloubila hluboké skalnaté údolí s kaskádami, peřejemi a vodopády, z nichž největší dosahuje výšky až 10 metrů. Nejsnadnější a nejkratší přístup k Rešovským vodopádům je z vesnice Rešov, kde je návštěvníkům k dispozici parkoviště, restaurace, rychlé občerstvení i prodejna suvenýrů. Cesta odtud vede nádhernou přírodou, podél říčky, chaloupek, zahrádek i kolem bývalého mlýna, který je dnes již nefunkční.
 
V samotné oblasti Rešovských vodopádů se návštěvníci pohybují po dřevěných můstcích, lávkách se zábradlím a po kamenných schodech. Nejzajímavější místa lze pozorovat také z několika vyhlídkových plošin. Rešovské vodopády jsou nejpůsobivější při jarním tání a po deštích, kdy je zde nejvyšší průtok vody, své kouzlo mají však ve všech ročních obdobích.

Podrobné informace

Adresa: Horní Město - Rešov ,
GPS: 49.87974444, 17.21099167

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Hrad Vízmburk - III. Vízmburské slavnosti

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

KK Karlovy Vary - Škola bruslení

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »