Okolo Třeboně .... - aneb tentokrát s cyklovozíkem


Ukázat na mapě
Okolo Třeboně .... - aneb tentokrát s cyklovozíkem
Okolo Třeboně .... - aneb tentokrát s cyklovozíkemOkolo Třeboně .... - aneb tentokrát s cyklovozíkemOkolo Třeboně .... - aneb tentokrát s cyklovozíkemOkolo Třeboně .... - aneb tentokrát s cyklovozíkemOkolo Třeboně .... - aneb tentokrát s cyklovozíkem - Rybník Nový vdovec

Na Třeboňsku jsme byli již po třetí, tentokrát na jaře. Skupina rodičů s dětmi od devíti měsíců do deseti let. Opět jsme si ověřili, že je tu krásně a že se nám to tu neokoukalo.
 • Délka trasy: cca 15 km (In-line stezka)
 • Typ trasy: Lesní asfaltová stezka je ideální pro výlet s malými dětmi, které se na kole teprve učí, pro výlet s cyklovozíkem a také pro in-line bruslení
 • Parkování: parkoviště před objektem Lesy ČR Třeboň
 • Občerstvení: Stará Hlína, Pension u Emy Destinové, Třeboň-Holičky
 • Začátek a konec cesty: Třeboň - Holičky

Ubytovali jsme se jako vždy ve Sportkempu Doubí, v pěkných chatkách na břehu Opatovického rybníka. Ideální ubytování pro početnější skupiny. V kempu je totiž nejen klubovna s TV, ale hlavně tělocvična, která se nám výborně osvědčila při špatném počasí.

Opatovický rybník má u pláže před chatkami písečnou pláž, takže děti mají o zábavu postaráno. Ostatně dospělí také - pravidelně převlékají a přezouvají totálně promáčené děti, ale to již bereme jako součást pobytu na Třeboňsku.

Protože jsme s sebou tentokrát měli také devítiměsíčního cyklistu, pořídili jsme si pro naše výlety cyklovozík. Do vozíku jsme ještě vložili autosedačku pro nejmenší děti, protože sezení ve vozíku se nám nezdálo příliš pohodlné.

Pro výlet s cyklovozíkem jsme vybrali asfaltovou, cca 7 km dlouhou stezku, která začíná v Kolomazovny (Lesy ČR Třeboň) v části Třeboň - Holičky. Přímo před objektem Lesů ČR se dá zaparkovat, ale není problém se sem na kole dopravit z jakékoliv části Třeboně. Lesní asfaltová stezka je ideální pro výlet s malými dětmi, které se na kole teprve učí, pro výlet s cyklovozíkem a také pro in-line bruslení. Asfalt je hladký a cesta vede po téměř absolutní rovině.

Zhruba po sedmikilometrech pohodové jízdy směrem na Stříbřec přijíždíme k rybníku Vyšehrad. Zde je v případě in-line bruslení nutno otočit a vrátit se zpět ke Kolomazovně. My jsme pokračovali po klidné silnici směrem na Starou Hlínu s jasným cílem - občerstvením v restauraci s venkovním posezením a menším dětským hřištěm. Protože jsme parkovali u Kolomazovny (začátek In-line stezky) vraceli jsme se tentokrát stejnou cestou zpět. Pokud se však nemusíte vracet, určitě pokračujte ze Staré Hlíny do Třeboně po naučné stezce Okolo Třeboně (modrá turistická značka). Krátký úsek sice vede po frekventované silnici, ale po cca 600 m již sjedete na cestu vedoucí podél rybníka Vítek směrem do Nové Hlíny a dále do Třeboně.


Podrobné informace

Adresa: Holičky, Třeboň,
GPS: 49.0050089, 14.8084719

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

06.08.2012Vorlíci
super, supúer a ještě jednou super!!!
Hodnocení: 5
27.05.2012Pepík
Bylo to super a doporučuji všem, kdo mají rádi jízdu na kole mezi rybníky a v krásném prostředí Jižních Čech. Bydlení v kempu je pro děti i rodiče pohoda a pěkný zážitek.
Hodnocení: 5


Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Turistická základna Hájenka, Černé lesy

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Aquapark Horažďovice

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »