Naučná stezka Červené blato - procházka přírodní rezervací


Ukázat na mapě
Naučná stezka Červené blato - procházka přírodní rezervací
Červené blato, Autor: Adam Hauner, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csČervené blato, Autor: Josef Bílek, Zdroj: www.jiznicechy.orgČervené blato, Autor: Adam Hauner, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csČervené blato, Autor: Adam Hauner, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.csČervené blato, Autor: Adam Hauner, Zdroj: licence CC 3.0 http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.cs

Výchozím místem naučné stezky Červené blato je osada Jiříkovo Údolí. Trasa začíná vstupním můstkem asi 300 m od malého parkoviště. Zde lze případně zanechat jízdní kola, neboť dále je vstup pouze pro pěší. Na stezku není umožněn vjezd ani s kočárky......


 • délka: 4 km 
 • Typ trasy: pouze pro pěší, nelze s kočárky 
 • Parkování: přístup do rezervace je možný ze silnice spojující Nové Hrady a Třeboň,  kousek od osady Jiříkovo Údolí je odbočka vpravo a malé parkoviště
 • Občerstvení:

Výchozím místem naučné stezky Červené blato je osada Jiříkovo Údolí. Trasa začíná vstupním můstkem asi 300 m od malého parkoviště. Zde lze případně zanechat jízdní kola, neboť dále je vstup pouze pro pěší. Na stezku není umožněn vjezd ani s kočárky, a to z důvodu úzkých chodníků a ochrany kořenů v přírodní rezervaci. Asi 100 m za vstupním můstkem se na křižovatce vydáme vpravo (doporučovaný směr) a obejdeme zhruba tříkilometrový okruh naučné stezky.

Celá cesta je velmi lehce schůdná. Vede po lesních cestách a v místech, kde je měkký terén, je tvořena dřevěnými chodníčky. Uprostřed stezky je vybudována terasa s výhledem na rašelinové jezírko.

Naučná stezka je přístupná po celý rok, ale nejkrásnější je v květnu a červnu, kdy kvete rojovník bahenní a provoní svou vůni celou rezervaci.

V Kulturním a informačním centru Nové Hrady si můžete zakoupit Dětského průvodce Naučnou stezkou Červené blato, který vašim dětem tento malý výlet zpříjemní.

Na trase je 6 informačních tabulí, které návštěvníky seznamují s historií chráněného území Červené blato, s historií těžby rašeliny a také např. s faunou a flórou typickou pro toto rašeliniště.

 1. Historie sklárny v Jiříkově údolí
 2. NPR Červené blato
 3. Stromy rašeliniště
 4. Vývoj rašeliniště
 5. Využití rašeliniště
 6. Flóra rašeliniště
 7. Bezobratlí rašeliniště
 8. Obratlovci rašeliniště
 9. Blatkový porost

 


Podrobné informace

Adresa: Jiříkovo údolí, Petříkov,
GPS: 48.8530916666, 14.7950111111

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Ubytování v okolíKam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »