Na rašeliniště Jizery kolem Hnojového domu


Ukázat na mapě
Na rašeliniště Jizery kolem Hnojového domu
Na rašeliniště Jizery kolem Hnojového domu - Osada JizeraNa rašeliniště Jizery kolem Hnojového domu - Muzeum Jizerských hor, Zdroj: www.jizerske-hory.czNa rašeliniště Jizery kolem Hnojového domu - Hnojový dům, Zdroj: www.jizerske-hory.czNa rašeliniště Jizery kolem Hnojového domu - Rašeliniště Jizery, Zdroj: www.jizerske-hory.czNa rašeliniště Jizery kolem Hnojového domu - Rašeliniště Jizery, Zdroj: www.jizerske-hory.cz

Nenáročná trasa, kterou lze absolvovat i s kočárky a malými dětmi, slibuje příjemný rodinný výlet. Na trase můžete navštívit Muzeum Jizerských hor, prohlédnout si Hnojový dům a obdivovat tajemná rašeliniště s jezírky.


 • Délka trasy: cca 5 km (dohromady tam i zpět)
 • Typ trasy: pro pěší i cyklisty, vhodná také pro kočárky
 • Parkování: parkoviště pod Bukovcem
 • Občerstvení: Chata Pod Bukovcem
 • Začátek a konec trasy: parkoviště pod Bukovcem (trasa není okružní, je třeba se vrátit stejnou cestou)

Východiskem výletu je parkoviště pod Bukovcem. Červená turistická trasa, s níž souběžně vede také cyklotrasa, vás dovede do osady Jizerka.

Osada Jizerka je vyhlášená svými extrémně nízkými teplotami, v teplých letních dnech je však zalitá sluncem a nabízí příjemné teploty. Na Jizerce můžete navštívit Muzeum Jizerských hor, které sídlí v budově bývalé školy. V muzeu se seznámíte s jizerskohorskou faunou a flórou, s okolními přírodními zajímavostmi, s dějinami i současností sklářské výroby a uvidíte předměty, které naši předci používali k obživě a životu v horách.

Z Jizerky pokračujete dále až k legendárnímu Hnojovému domu, který je sice pro veřejnost uzavřený, ale stále dýchá zvláštní atmosférou. V této kouzelné roubené chalupě se dříve nacházela výstava kuriozit. Návštěvníci zde mohli spatřit například tzv. stereozáchod, na němž mohli vykonávat svou potřebu dva lidé najednou, kolektivní past na šest myší nebo hodiny, které šly pozpátku.

Za Hnojovým domem se nachází oblast tajemných rašelinišť s jezírky a loukami porostlými klečí, k nimž z hlavní cesty vedou chodníčky.

Od rašelinišť se vydejte stejnou cestou zpět na parkoviště a cestou se pozorně dívejte kolem sebe – kdo ví, třeba budete mít štěstí a spatříte Vílu Izerínu – patronku Jizerských hor.


Podrobné informace

Adresa: Kořenov - Jizerka,
GPS: 50.8119444, 15.3530553

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Ubytování v okolíChata Muhu - Jindřichov

Chata Muhu - Jindřichov

Lučany nad NisouKam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

Zámek Sychrov - Věda na zámku

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »