Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov


Ukázat na mapě +420 777 601 304        muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz  |  www.muzeumrekorduakuriozit.cz
Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, Zdroj: www.muzeumrekorduakuriozit.czMuzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, Zdroj: www.muzeumrekorduakuriozit.czMuzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, Zdroj: www.muzeumrekorduakuriozit.czMuzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, Zdroj: www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Navštivte muzeum, kde se každý exponát pyšní nějakým NEJ. Vedle obřích exponátů a miniatur uvidíte také fotografie z rekordních pokusů, a pokud muzeum navštívíte o víkendu, můžete se s trochou snahy stát rekordmanem i vy!

Muzeum rekordů a kuriozit se nenachází nikde jinde než v Pelhřimově – městě rekordů. Muzeum bylo otevřeno roku 1994 jako jediné zařízení svého druhu ve střední Evropě. K vidění jsou zde nepřehlédnutelné maxiexponáty (např. obří péřová bunda, jejíž rukávy dosahují rozpětí 410 cm, nejdelší šála nebo obří dřevěný kačer), ale také unikátní miniatury (např. pouhých 28 cm vysoká minimotorka, která však dosahuje rychlosti až 50 km/h, minikolo, které uveze neuvěřitelných 80 kg, nebo nejmenší galerie na světě, kterou si musíte prohlédnout vleže). Fotografická část expozice potom dokumentuje rekordní pokusy a momenty z průběhu uplynulých ročníků festivalu Pelhřimov – město rekordů, který se v Pelhřimově koná každoročně v červnu. Pokud si i vy troufáte na nějaký rekord, navštivte muzeum o víkendu nebo ve sváteční den, protože právě během Rekordních víkendů se vám to může podařit. Každý měsíc je vyhlašována nová disciplína, v níž se ten nejšikovnější návštěvník stane rekordmanem, za což bude odměněn Rekordním certifikátem a zápisem do České databanky rekordů.

Po návštěvě muzea doporučujeme vydat se po cca 2 km dlouhé stezce s názvem Procházka Českou knihou rekordů. Stezka vede centrem města a představuje exponáty, které se do vnitřní expozice nevešly (např. největší nerezový trychtýř či více než tunu vážící šachový pěšec). Stezka vás dovede až k expozici Zlaté české ručičky, kde si můžete prohlédnout další unikátní exponáty, například obraz Mona Lisa z rýže nebo kytaru ze sirek. Součástí expozice Zlaté české ručičky je také volně přístupná zahrada, sousedící s dětským hřištěm.


Podrobné informace

Adresa: Dolní brána, Palackého 47, Pelhřimov ,
GPS: 49.4320900, 15.2252692
tel.: +420 777 601 304
e-mail: muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz
web: www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Hodnocení


Jak se Vám líbilo ...

Vložte Vaše hodnocení


Jméno / přezdívka
Váš e-mail
Text
Hodnocení                            
Přidělte body, tzn. 1 = nejnižší, 5 = nejvyšší hodnocení


Kontrolní kod


Vyberte si
své město:
Do políčka začněte psát hledaný název města nebo oblasti, interaktivní našeptávač Vám pak pomůže provést volbu.Kam s dětmi do dinoparku10 tipů na návštěvu pohádkových místKam s dětmi na hrad? Určitě tam, kde jsou strašidla!Kam s dětmi, když prší a je nevlídno?Přeneste se blíže ke hvězdám v jedné z našich hvězdáren!Zábavní parky a hřiště pod střechouDětské lyžařské parky aneb kam s dětmi na lyže ...Tip na výlet s dětmi: Nostalgické jízdy historickými vlaky

Kurzy a kroužky

10 tipů na návštěvu pohádkových míst - Křivoklát

Přehled kurzů a kroužků

Na Jedtesdetmi.cz najdete kroužky a aktivity pro děti rozdělené podle zaměření a také podle místa, kde se konají.

Tábory a pobyty

Nabídka táborů a pobytů

Přehled táborů, příměstský táborů a rodinných pobytů v ČR. Tábory a pobyty jsou přehledně uspořádané podle období a podle místa konání.

  Školní exkurze a výlety

  Zámek Šluknov - Strašidla na půdě

  Výběr školních exkurzí a výletů

  Přehled školních výletů, školních exkurzí a výukových programů pro mateřské, základní i střední školy v ČR.

  Poslední komentáře ...

  Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

  Byli jsme již po druhé protože se nám moc líbilo,před dvěma lety Brouček Kakadík...

  Hmatová stezka bez bot v Brně

  ta už dávno není,je zarostlá,kdo neví kde byla,tak ji už nenajde...

  Horská chata Třeštík

  Dobrý den ctěl bych se zeptat na možnost ubytování z 28.7 na 29.7 popřípadě do 30.7...

  Táborová osada Miličín

  Super tabor

  Zobrazit další příspěvky »